Szymon Czerwiński, kucharz-amator z Makowa ma swój własny...

  Szymon Czerwiński, kucharz-amator z Makowa ma swój własny program kulinarny! [ZDJĘCIA]

  red

  Tygodnik Ostrołęcki

  Tygodnik Ostrołęcki

  Szymon Czerwiński, kucharz-amator z Makowa ma swój własny program kulinarny! [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©mat. tv

  Przygoda z programem telewizyjnym okazał się sposobem na życie. Tak można powiedzieć o karierze Szymona Czerwińskiego, który brał udział w V edycji programu MasterChef. Nie został ostatecznie zwycięzcą, mimo że był w ścisłym finale. Jednak udział w kulinarnym show telewizyjnym zmienił całkowicie jego życie. Prócz rozpoznawalności i sympatii widzów, zyskał wiarę w siebie i swoje umiejętności.
  Pochodzący z Makowa Mazowieckiego specjalista transportu porzucił pracę i zaczął gotować na całego. A wszystko co ugotuje zamieszcza w internecie w postaci filmów jak i gotowych przepisów. Posiada własną stronę internetową, własny kanał na YouTube, konta na Facebooku i Instagramie, ale przede wszystkim, posiada ogromną liczbę fanów, obserwatorów, subskrybentów, jednym słowem armię sympatyków. To kwestia jego osobowości, charyzmy i dystansu do siebie samego sprawiły, że inni go lubią.


  - Kiedy poszedłem do Master Chef’a miałem całkiem dobrze poukładane życie, dobrą stabilną pracę, własne mieszkanie, pozycję zawodową. Mimo tego postanowiłem zaryzykować i pójść za głosem serca, poświęcić się moje pasji, gotowaniu. Nie żałowałem tej decyzji ani przez moment, ponieważ dziś robię to co kocham. Świadomość, że moje dania i przepisy dają szczęście innym dodatkowo mnie uskrzydla. W kuchni liczy się serce – twierdzi Szymon Czerwiński.

  Jedno z marzeń za chwilę się spełni, bowiem od 19 listopada Szymon Czerwiński będzie miał własny program w telewizji Tele 5 zatytułowany „Czerwiński w 7 minut”. Emitowany będzie codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00 – 17.30. Na program złożą się szybkie, tanie, proste i smaczne przepisy na dania słone i dania słodkie. Całość utrzymana w stylistce z jakiej Czerwiński słynie i do jakiej zdążyli się przyzwyczaić jago sympatycy. Ciekawostką jest to, że program powstaje w prywatnej kuchni Szymona w jego własnym mieszkaniu.
  - W mojej kuchni stawiam na łatwość, prostotę i szybkość wykonania. Oczywiście liczy się jakość produktów, która bezpośrednio przekłada się na smak. Stąd mój pomysł na dania w 7 minut. Liczy się kreatywność i zaskakujące zestawianie smaków. Zwracam dużą uwagę także na dostępność składników potrzebnych do moich potraw, ponieważ chciałbym by moja kuchnia była kuchnią dla każdego. „Czerwiński w 7 minut” to smacznie, szybko, prosto, łatwo i niebanalnie – wyznaje Szymon Czerwiński.


  Zobacz galerię

  Szymon Czerwiński w finale

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Specjalnie dla Was

  Wideo