Szymański znów na pudle

Archiwum zawodnika
Emil Szymański na trasie wyścigu
Emil Szymański na trasie wyścigu Archiwum zawodnika
Kolejny bardzo dobry start w tym sezonie zaliczył Emil Szymański. Zawodnik klubu Kliwer Bike Team zajął trzecie miejsce podczas zawodów z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon w Supraślu.

Emil Szymański z czasem 3:56:40 na mecie zameldował się na trzecim miejscu. Po raz kolejny w tym sezonie zwycięstwo odniósł Michał Bujan. Zawodnik Plannja Racing Team osiągnął czas 3:18:56. Na drugim miejscu z czasem 3:25:39 uplasował się Adam Więcko z UKS Wygoda Białystok. W kategorii Open Emil uplasował się na 31 miejscu.
- Była to zdecydowanie najtrudniejsza trasa w tym sezonie. Tę trasę charakteryzuje wiele podjazdów i zjazdów, dlatego nie da się nie zmęczyć - mówił po wyścigu Szymański. Do startu w Supraślu przygotowywałem się przez dwa tygodnie, ponieważ wiedziałem, że będzie ciężko. Zabrakło siły na końcówce, ale i tak z osiągniętego wyniku jestem bardzo zadowolony - zakończył Emil Szymański.

Skrócone wyniki zawodów: 1. Michał Bujan Michał (Plannja Racing Team) - 3:18:56, 2. Adam Więcko (UKS Wygoda Białystok) - 3:25:39, 3. Emil Szymański (Kliwer Bike Team) - 3:56:40, Marek Ignaciuk (UKS Wygoda Białystok) - 4:28:35