Szybkie trzy punkty siatkarzy Energi Pekpolu. Zobacz zdjęcia i wideo

To było najszybciej zdobyte punkty Energi Pekpolu w tym sezonie.
To było najszybciej zdobyte punkty Energi Pekpolu w tym sezonie. A. Dobkowski
Siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka pokonali w meczu 19. kolejki rozgrywek I ligi Energetyka Jaworzno 3:0 i umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli.

Energa Pekpol Ostrołęka - Energetyk Jaworzno

W sobotnim spotkaniu trener Andrzej Dudziec zgodnie z zapowiedziami dał szanse gry zawodnikom rezerwowym i nie rozczarował się ich postawą, chociaż dyspozycja rywali zajmując ostatnią pozycję w tabeli I ligi nie była zbyt wysoka.

Pierwszego seta w ciągu niespełna dwudziestu minut gospodarze wygrali 25:12. Drugą partię popełniając nieco więcej błędów Energa Pekpol wygrał 25:17. Najwięcej problemów goście sprawili w ostatniej odsłonie meczu, ale to podopieczni trenera Andrzeja Dudźca zachowali więcej zimnej krwi i wygrali na przewagi 26:24.

MVP sobotniego spotkania wybrano środkowego Dawida Siwczyka, który pokazał trenerowi Andrzejowi Dudźcowi, że zasłużył na występ w starciu z Energetykiem.

W meczu bez większej historii nasi siatkarze zdobyli komplet punktów, umocnili się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli, ale również odrobili punkt do wicelidera rozgrywek BBTS Bielsko-Biała, z którym zagrają już za tydzień. Stawką meczu będzie pozycja wicelidera rozgrywek I ligi.

Energa Pekpol Ostrołęka - Energetyk Jaworzno 3:0 (25:12, 25:17, 26:24)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Król, Jacyszyn, Siwczyk, Stańczuk, Krzywiecki, Mihułka (l) oraz Białek, Naliwajko, Nowosielski, Stanisławajtys.