Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szukasz płatnych, wakacyjnych praktyk? Oferta Urzędu Marszałkowskiego

red
sxc.hu
Już po raz drugi studenci uczący się i jednocześnie zameldowani na Mazowszu będą mogli odbyć płatne, wakacyjne praktyki zawodowe w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz jego delegaturach.

Praktyki odbywać się będą w lipcu, sierpniu i wrześniu w siedzibie urzędu marszałkowskiego – w Warszawie i jego delegaturach w Płocku, Ciechanowie, Siedlcach, Ostrołęce lub Radomiu. Co ważne, oferowane przez urząd praktyki będą płatne. Na studentów czeka w tym roku ok. 120 miejsc.

Program skierowany jest do studentów uczących się na stacjonarnych studiach wyższych na uczelniach państwowych i prywatnych na Mazowszu i jednocześnie zameldowanych w województwie mazowieckim. Zgłaszać się mogą studenci, którzy w dniu składania wniosku mają poświadczone zaliczenie pierwszego roku studiów.

Studenci będą mogli wybrać, w jakim departamencie, kancelarii czy delegaturze chcą odbyć praktykę. Ich wybór powinien być zbieżny z ich kierunkiem studiów. Preferowane będą m.in.: prawo i administracja, zarządzanie, ekonomia i finanse, ochrona środowiska, geodezja, rolnictwo, geologia, polityka społeczna, geografia, kulturoznawstwo oraz informatyka.

Praktyki będą trwały miesiąc i obejmą 150 godzin zegarowych. W tym czasie praktykanci poznają specyfikę działania urzędu marszałkowskiego, a także praktykę stosowania prawa administracyjnego, zasady przepływu informacji i komunikowania się wewnątrz urzędu oraz z jego klientami. W praktyce sprawdzą, jak realizowane są sprawy urzędowe, a przede wszystkim poznają kulturę organizacyjną urzędu. Każdy ze studentów może uczestniczyć tylko w jednej miesięcznej praktyce w danym roku kalendarzowym.

W tajniki pracy urzędu wprowadzi praktykanta jego opiekun, którym będzie jeden z pracowników wybranej przez praktykanta komórki organizacyjnej urzędu. Praktyki będą odbywały się zgodnie z przygotowanym wcześniej przez opiekuna programem i zakresem zadań.

Dodatkowo studenci wezmą udział w szkoleniach wstępnych i spotkaniach tematycznych z ekspertami. Zapoznają się podczas nich m.in. z zasadami organizacji i działania urzędu, jego otoczeniem prawnym, podstawowymi regulacjami wewnętrznymi, zasadami przygotowywania aktów prawa wewnętrznego, a także kulturą organizacyjną urzędu. Studenci zapoznają się również z obowiązującymi w urzędzie zasadami bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych.

Dodatkowo praktykanci wezmą udział w specjalnych warsztatach kształtujących umiejętności współpracy i funkcjonowania w zespole, pozyskiwania informacji oraz komunikacji. Na zakończenie praktyki każdy ze studentów otrzyma zaświadczenie o ukończonej praktyce.

Nabór wniosków o odbycie praktyk zawodowych w ramach programu „Praktyki u Marszałka” rusza już 25 kwietnia i potrwa do 16 maja. W przypadku wpłynięcia większej liczby wniosków niż liczba miejsc do odbycia praktyk kandydaci zostaną wyłonieni w drodze losowania.

Formularze wniosków o odbycie praktyk zawodowych wraz z regulaminem praktyk dostępne są na stronie urzędu www.mazovia.pl (w zakładce Praktyki w UMWM). Zgłoszenia można składać osobiście w punktach kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 26 (parter), Okrzei 35 (IV piętro pok. 402) lub w delegaturach urzędu w Płocku, Ciechanowie, Siedlcach, Radomiu lub Ostrołęce, a także wysyłać pocztą na adres ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa.

W przypadku pytań lub wątpliwości należy pisać na adres: [email protected].

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki