Sztangistki UOLKA najlepsze na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Paweł Nowak
Dominikowi Mikołajczykowi zabrakło 2 kg do brązowego medalu.
Dominikowi Mikołajczykowi zabrakło 2 kg do brązowego medalu. Archiwum
1 maja zakończyła się w Ciechanowie XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Ekipa UOLKA z Ostrowi Mazowieckiej zakończyła swój udział w niej z trzema medalami i drugim miejscem w klasyfikacji klubowej.

Ostatni zawodnicy Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Sportowego występowali na pomostach w sobotę. W kategorii 69 kg z wynikiem dwuboju 224 kg (100+124) 6. miejsce wśród 30 startujących zajął Mateusz Pelc. Nieco więcej można się było spodziewać po występie w tej samej kategorii wagowej Dominika Mikołajczyka, który miał walczyć o podium. Rwanie zakończył z wynikiem 112 kg, zaś w podrzucie w pierwszej próbie dźwignął 133 kg. Kolejne dwa podejścia pod 139 kg okazały się nieudane i podopieczny trenera Zygmunta Klepackiego zajął ostatecznie 4. miejsce.

Tym samym zespół z Ostrowi, zakończył swój udział w zawodach z trzema medalami, które wywalczyły: Milena Kruczyńska (złoto), Anna Krystman (srebro) i Kamila Kruczyńska (brąz). UOLKA wysoko plasował się w klasyfikacjach zespołowych. Sztangistki zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet z dorobkiem 26 punktów i przewagą 5 oczek nad drugim WLKS Siedlce Iganie Nowe. Ciężarowcy gromadząc 13 punktów uplasowali się na 10. miejscu ze stratą 17 punktów do pierwszych w zestawieniu Budowlanych Opole. Ogólnie UOLKA zgromadził 39 punktów i wśród 63 klubów, które startowały w Ciechanowie zajął 2. miejsce. Najlepsi okazali się gospodarze zawodów, Mazovia Ciechanów, którzy zgromadzili 46 punktów.

W trakcie trwania Olimpiady obradowały w Ciechanowie władze PZPC. Jednym z punktów posiedzenia było zatwierdzenie składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów do lat 17 w Limie. Najbliższy wyjazdu na nie był Dominik Mikołajczyk, jednak ostatnie wyniki sprawiły, że znalazł się w składzie kadry jedynie jako zawodnik rezerwowy.