Sztangiści z Ostrowi znów wysoko

Milena Kruczyńska tym razem zakończyła swój występ bez medalu, ale z rekordem życiowym. P. Nowak
Sukcesom sztangistów klubu UOLKA z Ostrowi w ostatnim czasie nie ma końca. Tym razem z dobrych wyników cieszyć się mogli najmłodsi zawodnicy specjalizujący się w podnoszeniu sztangi.

W dniach 11-13 maja podopieczni trenera Zygmunta Klepackiego startowali w III Pucharze Polski do lat 15 im. Stefana Polaczuka. Ostrowiacy tradycyjnie byli jedną z czołowych ekip i zajęli w klasyfikacji drużynowej zawodów drugie miejsce. Okazali się słabsi tylko o 1 punkt od Budowlanych Nowy Tomyśl. W największym stopniu do takiego wyniku przyczynili się rzecz jasna medaliści. Najlepszą zawodniczką całych zawodów oraz złotą medalistką w kat. +69 kg została Kinga Kaczmarczyk. Złoto wywalczyła również Anna Grala startująca w kat. 58 kg. Srebro zdobył w kat. 62 kg Paweł Brylak, który został też sklasyfikowany na trzeciej pozycji w klasyfikacji sinclair’a. W Terespolu startowali ponadto: Sandra Brzostek, Zuzanna Klepacka, Aleksandra Lendzioszek, Klaudia Lendzioszek, Aneta Młodzianowska i Krzysztof Pakuła.

Kilka dni później wszyscy w klubie emocjonowali się występem starszej koleżanki na Mistrzostwach Świata Juniorek i Juniorów do lat 20. Milena Kruczyńska 16 maja startowała w gwatemalskiej Antigui w kategorii 77 kg. Podczas swojego występu zaliczyła 5 udanych podejść kończąc zawody z wynikiem dwuboju 197 kg (88+109). Taki rezultat dał jej 7. lokatę wśród 11 startujących.

- Występ Mileny oceniam bardzo dobrze - powiedział jej klubowy trener Zygmunt Klepacki. - Podczas Mistrzostw Polski odniosła kontuzję, która stawiała pod znakiem zapytania jej występ w Gwatemali. Na szczęście wszystko potoczyło się pomyślnie i na pomoście w Antigui uzyskała bardzo dobre wyniki, bijąc jednocześnie swój życiowy rekord w rwaniu. W tym roku czekają ją jeszcze Mistrzostwa Europy w Eilat w Izraelu, a przed nią jeszcze rok startów w tej kategorii wiekowej, dlatego będzie jeszcze szansa na poprawienie tych wyników.