Sztangiści z kolejnymi medalami

Kinga Kaczmarczyk i Dominik Mikołajczyk powinni walczyć w Hrubieszowie o najwyższe lokaty. P. Nowak
Sztangistki i sztangiści ostrowskiego klubu UOLKA startowali 21 i 22 października w Ciechanowie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików do lat 16. Powrócili z nich z 7 medalami.

Spośród zawodników Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego najlepiej spisała się Kinga Kaczmarczyk, która stanęła na najwyższym stopniu podium w kat. wagowej 69 kg. Pomimo kilkutygodniowej przerwy spowodowanej kontuzją nie dała rywalkom najmniejszych szans osiągając w dwuboju 143 kg. Zdobywając 168,8 pkt. w klasyfikacji Sinclaira została też drugą najlepszą sztangistką turnieju. Również w kategorii 69 kg startowała Aneta Młodzianowska, która wywalczyła brązowy medal. Srebro przywiozła natomiast Anna Grala.

Chłopcy, zdobywali wyłącznie srebrne medale. Zdobyczą taką mogli pochwalić się: Krzysztof Pakuła, Daniel Ojdanowski, Paweł Brylak i Krystian Ojdanowski. Trener Klepacki był również zadowolony z postawy Damiana Piędziaka, który uplasował się na ósmej pozycji w gronie 17 startujących w kat. +85 kg.

- Najważniejsze dla nas w tych zawodach było zdobycie jak największej liczby punktów do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Z tego względu zabrałem do Ciechanowa szeroką kadrę, wśród których nie zabrakło debiutantów. Tylko na tych zawodach zdobyliśmy 31 punktów, co łącznie daje nam w tym roku 89 punktów - powiedział trener sekcji podnoszenia ciężarów Zygmunt Klepacki.

Dla zawodników UOLKA ostatni czas obfituje w częste starty. Już w najbliższy weekend udadzą się do Hrubieszowa na Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 17. Trener Zygmunt Klepacki liczy na przywiezienie kilku medali, w tym m. in. złoto Dominika Mikołajczyk, który powoli kończy występy w tej kategorii wiekowej.