MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital ze znakiem Q

(mb)
Tak wygląda statuetka, którą otrzymał makowski szpital
Tak wygląda statuetka, którą otrzymał makowski szpital Archiwum
Makowski szpital świadczy usługi dobrej jakości. Niedawno otrzymał kolejne wyróżnienie, które to potwierdza. 6 grudnia 2003 roku w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie wręczono statuetki i dyplomy w VI edycji Mazowieckiej Nagrody Jakości.

W sali konferencyjnej, w świątecznej atmosferze, przybyłych laureatów i gości powitał przewodniczący Komitetu MNJ, Stanisław Pietrzak. Spośród zgłoszonych przedsiębiorstw, firm i organizacji publicznych województwa mazowieckiego wyłoniono czterech laureatów. Ich listę odczytał Marek Jatczak - sekretarz Komitetu Mazowieckiej Nagrody Jakości.
Zwycięzcą w kategorii dużych usługowych organizacji publicznych został Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Zespół Zakładów w Makowe Mazowieckim, a w kategorii małych i średnich usługowych organizacji publicznych - Szpital Specjalistyczny im. św. Zofii w Warszawie. Wśród samorządowych organizacji publicznych laureatem został Mazowiecki Ośrodek Medycyny Pracy w Płocku, a w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw polskich zwycięzcą została firma Natalia-Gold Złoto-Srebro w Piasecznie. Komitet przyznał również jedno wyróżnienie i jeden dyplom finalisty.
Statuetki laureatom wręczali wicewojewoda mazowiecki Maciej Sieczkowski, prezes Rady Warszawskiej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski oraz przewodniczący Komitetu Mazowieckiej Nagrody Jakości, Stanisław Pietrzak. W imieniu pracowników makowskiego szpitala statuetkę i dyplom odebrali: dyrektor Dariusz Hajdukiewicz, pełnomocnik ds. zarządzania jakością i środowiskiem Urszula Grochowska oraz kierownik działu kadr Teresa Śmiałkowska.

Jakość przede wszystkim

W makowskim szpitalu przywiązuje się dużą wagę do poprawy jakości świadczonych usług. Jak zapewnia dyrektor Dariusz Hajdukiewicz, misję szpitala da się streścić w haśle "Szpital rodzinny - przyjazny środowisku.
Otrzymana w grudniu prestiżowa Mazowiecka Nagroda Jakości jest już piątym sukcesem placówki medycznej w Makowie Mazowieckim. To nagroda za konsekwentne dążenie do doskonalenia jakości świadczonych usług.
Drogę do zarządzania przez jakość szpital w Makowie Mazowieckim rozpoczął od wdrożenia standardów akredytacyjnych i uzyskania Certyfikatu CMJ w 2001 roku. Następne kroki to: uzyskanie tytułu Szpitala Przyjaznego Dziecku, wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania jakością i środowiskiem zgodnego z normą ISO9001:2000 i ISO14001:1996 oraz uzyskanie Srebrnej Karty Lidera Bezpiecznej Pracy - wyróżnienia przyznawanego przez Centralny Instytut Ochrony Pracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki