Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Szpital z certyfikatem

(ar)
Fot. A. Rusinek
Szpital przyjazny pacjentowi i środowisku - taki tytuł uzyskał ostrowski szpital na mocy certyfikatu akredytacyjnego.

Dyrektor Krzyżanowski z certyfikatem

(fot. Fot. A. Rusinek)

Dokument ten potwierdził wysoką jakość usług tej placówki. Certyfikat 9 września wręczył dyrektorowi szpitala Władysławowi Krzyżanowskiemu dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia Grzegorz Piskunowicz. Spośród ponad 700 szpitali w Polsce niespełna 100 otrzymało dotychczas certyfikat jakości.
Przybyłych na uroczystość gości witał starosta ostrowski Tadeusz Legacki zaznaczając, że ostrowski szpital, niezadłużony,. w dodatku obdarzony certyfikatem jakości, jest dumą powiatu ostrowskiego.
Dyrektor szpitala Władysław Krzyżanowski, mówiąc o procesie zdobywania certyfikatu jakości, podkreślił wysiłek i mobilizację wszystkich pracowników szpitala i podległych mu placówek służby zdrowia.
- Dawno już nie spotkałem się z takim zespoleniem sił wobec wspólnego, ważnego wyzwania. Efektem tego jest zaszczytny tytuł, który uzyskaliśmy wpisując się tym samym w europejskie standardy usług - mówił dyrektor Krzyżanowski. Nie ominął przy tej okazji spraw trudnych dla służby zdrowia.
- Nie byłoby tego sukcesu, gdybyśmy się nie nauczyli bardzo racjonalnego gospodarowania niewielkimi pieniędzmi. Gospodarowanie, co podkreślam, nie oznacza oszczędzania na pacjentach, bo to jest w służbie zdrowia niemożliwe i niedopuszczalne. A brak pieniędzy dla takich placówek jak nasza, jest powodowany nie tyle wadliwością ogólnego systemu finansowania służby zdrowia, choć ten jest niezbyt doskonały, ile nieprzejrzystą metodą podziału pieniędzy między poszczególne podmioty w imię dzikiej prywatyzacji służby zdrowia - dyrektor Krzyżanowski gromił przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia odpowiedzialnego za mnożenie, bez zgody samorządów lokalnych i zakładów publicznej służby zdrowia placówek niepublicznych. - To są wynaturzenia w polskim systemie służby zdrowia, powodujące jego głęboki kryzys - twierdzi dyrektor ostrowskiego szpitala.
Dyrektor podkreślił, że mimo trudności finansowych, ostrowski szpital będzie starał się utrzymać, a nawet podnosić poziom opieki nad pacjentem poprzez podnoszenie kwalifikacji personelu i dalszą modernizację oddziałów szpitalnych. Przed uroczystością wręczenia certyfikatu goście mogli zwiedzić ostrowski szpital, w którym w ostatnich kilku latach wiele się zmieniło. W znacznie lepszych warunkach, z nowoczesnym wyposażeniem działają m.in. oddziały anestezjologii i intensywnej terapii, intensywnej opieki kardiologicznej, blok operacyjny i porodowy, urazowo-ortopedyczny, oddział ratunkowy, oddział rehabilitacji. Szpital został rozbudowany i zmodernizowany, zapewniając pacjentom lepsze warunki pobytu i opieki medycznej.
Uroczystość wręczenia certyfikatu ostrowskiemu szpitalowi odbyła się w klubie garnizonowym jednostki wojskowej w Komorowie i zgromadzila kilkaset osób. Z zaproszenia dyrekcji i społecznej rady szpitala oraz starosty ostrowskiego skorzystali m.in. były minister zdrowia, a obecnie konsultant prezydenta RP Krzysztof Kuszewski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dr Konstanty Radziwiłł, posłowie Zbigniew Kuźmiuk i Zbigniew Krutczenko, dyrektor NFZ w Ostrołęce - Ryszard Zaborowski, przedstawiciele Fundacji Motylkowe Szpitale dla Dzieci Jolanty Kwaśniewskiej, wielu lekarzy- konsultantów z akademii medycznych w Warszawie i Białymstoku, ze stołecznych szpitali specjalistycznych, wielu samorządowców, lekarzy z całego powiatu, pracowników służby zdrowia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki