MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital w Ostrołęce otrzyma 2,1 mln zł na nowy sprzęt i remonty. Zyska m.in. kardiologia

Aleksandra Zdanowicz
Aleksandra Zdanowicz
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce otrzyma ponad 2,1 mln złotych wsparcia z budżetu Mazowsza. Z dofinansowania ma skorzystać przede wszystkim chirurgia i kardiologia.

Pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie szpitala. Pozwolą poprawić dostępność usług publicznych w zakresie rehabilitacji kardiologicznej.

- Pieniądze posłużą m.in. na zakup sprzętu diagnostycznego, tak aby pacjenci ostrołęckiego szpitala mogli być leczeni jak najlepiej i w jak najlepszych warunkach – mówiła podczas konferencji prasowej zorganizowanej dla lokalnych mediów Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. – Szpitale od lat borykają się z niedofinansowaniem. Ich stan techniczny nie zawsze odpowiada standardom XXI wieku. Na szczęście coraz więcej się zmienia. Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby naszych szpitali są ogromne, dlatego co roku staramy się znaleźć środki na podnoszenie jakości usług.

To jednak nie wszystkie inwestycje, jakie są planowane w ostrołęckim szpitalu. Blisko 388 tys. zł zostanie przeznaczone na remont sal chorych i korytarzy oraz dostosowanie klatek schodowych do wymogów przeciwpożarowych. Remontu doczeka się także dźwig osobowy w bloku A, na co szpital otrzyma 49 tys. zł, a do ostrołęckiego Meditransu trafią cztery nowoczesne karetki pogotowia.

Dobra wiadomość dla chorych na zaćmę

Elżbieta Lanc wspomniała również o planach powstania w ostrołęckim szpitalu specjalistycznym bloku okulistycznego.

- Rozmawiałam w tej sprawie z dyrektorem mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, który zapewnił, że będzie ogłoszony konkurs i jesteśmy przekonani, że ostrołęcki szpital tym razem pozyska środki na zadania związane z leczeniem problemów okulistycznych – dodaje.

Przypomnijmy, że z powodu braku oddziału okulistycznego w ostrołęckim szpitalu, pacjenci cierpiący np. na zaćmę, muszą jeździć na zabiegi do innych miast. Najczęściej szukają pomocy w Przasnyszu, Legionowie, Wołominie, Warszawie czy Łomży.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki