Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital przyjazny pacjentom

jpawlowski
Odchodząca na emeryturę dr Dulny i dyrektor Hajdukiewicz
Odchodząca na emeryturę dr Dulny i dyrektor Hajdukiewicz
Pacjenci szpitala w Makowie mają odnowioną recepcję, gabinet chemioterapii i poradnię onkologiczną.

Uroczystość w szpitalu

Odchodząca na emeryturę dr Dulny i dyrektor Hajdukiewicz

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego i Zamkniętego im. Duńskiego Czerwonego Krzyża w Makowie Mazowieckim jest potomkiem szpitala z roku 1918, którego dyrektorem był Teofil Sokołowski. Ówczesny szpital wprawdzie istniał krótko, ale doktor Sokołowski leczył pacjentów aż do drugiej wojny światowej. Pionier medycyny w Makowie zginął w obozie, ale jego idea nie umarła i w 1946 roku z inicjatywy duńskiego czerwonego krzyża szpital został reaktywowany. Przyjechali lekarze, pielęgniarki, laboranci.
Obecny budynek makowskiego szpitala ma 16 lat, ale sale już wymagają odnów, okna domagają się wymiany i tak też się dzieje, ale stopniowo. 20 grudnia otworzono odświeżoną recepcję, gabinet chemioterapii i poradnię onkologiczną. Pomieszczenia zostały wymalowane, wymieniono okna, są nowe posadzki i glazury, tylko sprzęt medyczny został stary.
Reforma służby zdrowia nie zwolniła tempa rozbudowy makowskiego szpitala. W 1999 roku powstał zakład opiekuńczo-leczniczy, w 2000 ? trzy pododdziały, a od 1 stycznia 2001 zostały utworzone w Krasnosielcu i Różanie punkty ratownictwa, dzięki którym w ciągu maksymalnie dwudziestu minut pomoc może dotrzeć do najdalej położonych terenów w powiecie. W czerwcu 2001 roku przyznano szpitalowi akredytację z Centrum Monitorowania Jakości Usług Medycznych. Oznacza ona gwarancję wysokiego poziomu świadczonych tu usług.
? Stoimy w obliczu wielu niewiadomych i dziury budżetowej, która musi dotknąć również nasz szpital, ale nie powinna dotknąć naszych pacjentów ? mówił Dariusz Hajdukiewicz, dyrektor makowskiego szpitala. ? Przed nami rok trudny, pełen wielu zadań do realizacji, oraz ubiegania się o kolejne certyfikaty. Myślę, że najbliżej jesteśmy uzyskania przydomku szpitala przyjaznego dziecku.
20 grudnia odbyło się także spotkanie opłatkowe, na którym uhonorowano osoby, które w tym roku podwyższyły swoje kwalifikacje oraz odchodzące na emerytury. Pożegnano wieloletnią ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Barbarę Dulny, oddziałową oddziału ginekologiczo-położniczego Arlette Chełchowską oraz dwie dyspozytorki pogotowia ratowniczego: Marię Wysocką i Elżbietę Rzepińską.
W 2001 roku specjalizację pierwszego stopnia z anastezjologii i intensywnej terapii uzyskał Marcin Zasadowski, a specjalizację drugiego stopnia: Janusz Napiórkowski (z chorób wewnętrznych), Mariola Skwirosz (z pediatrii) i Andrzej Kos (z chirurgii ogólnej). Licencjaty uzyskali: Monika Górajczyk, Anna Kacprzycka, Renata Rogalska, Monika Korzyb, Agnieszka Kacprzycka, Teresa Otłowska, Elżbieta Rzewnicka, Tomasz Morawski, Grażyna Bednarczyk, Anna Całkowska, a Grażyna Budziszewska zdobyła tytuł magistra.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki