Szopy pracze są wśród nas :)

Materiał informacyjny ksiazkineli.pl
Udostępnij:
O tym, jak je znaleźć w Polsce opowiada Nela Mała Reporterka w swojej najnowszej książce wydanej na Dzień Dziecka. 20 maja premierę będzie miała najnowsza książka Neli Małej Reporterki pt. „Nela na tropie szopów praczy”. Tym razem dzieci wraz z Nelą będą odkrywały Polskę i mało znane zwierzęta mieszkające wśród nas.

Czy szopy pracze żyją w Polsce?
Jak znaleźć u nas niebieską żabę?
Jak wygląda jedyny jadowity polski ssak?

Nawet niektórzy dorośli nie znają odpowiedzi na te pytania :), ale to się zmieni po przeżyciu najnowszej wyprawy z Nelą po Polsce.
Nela Mała Reporterka znana dzieciom i młodzieży, jako najmłodsza reporterka przemierzająca dżungle i dalekie kontynenty, tym razem zatrzymała się w Polsce na dłużej. Wraz ze swoimi dwiema alpakami – Pepino (chłopcem) i Limą (dziewczynką) wybrała się na zachód naszego kraju.

– Tym razem chciałabym zabrać Cię w miejsce, które nie jest bardzo daleko, ale zawiera w sobie magię rożnych części świata – mówi Nela we wstępie do swojej książki.

Jedziemy więc na poszukiwania szopów praczy. Poznajemy historię pojawienia się tego gatunku w Polsce wraz z innymi egzotycznymi zwierzakami, jakimi jak jenot czy norka amerykańska. Nela opowiada też o czapli siwej, rozpoznawaniu żurawi oraz czarnych bocianach, które żyją w naszych lasach i wydają często przeraźliwe odgłosy.

Dzieci, dzięki aplikacji See More, podczas czytania książki mogą zeskanować specjalne kody i odtworzyć dźwięki ptaków, aby nauczyć się je rozpoznawać. Zdobyte umiejętności przydadzą się podczas wycieczek lub innych codziennych aktywności.

Z książki dowiadujemy się też jakie gatunki płazów bezogonowych występują w Polsce, możemy również odsłuchać ich odgłosy oraz nauczyć się, jak znaleźć u nas niebieską żabę.

Dzieci poznają też wiele ciekawostek o jedynym polskim ssaku, który jest jadowity i ma niesamowitą zdolność biegania po dnie zbiorników wodnych. Te i wiele innych ciekawostek przyrodniczo-geograficznych można będzie poznać już od 20 maja w książce „Nela na tropie szopów praczy”.

– Pakuj się, bo magia przyrody może być dużo bliżej niż myślisz. Wyruszamy na niesamowitą wyprawę tropem szopa pracza! – dodaje Nela w książce zachęcając do wspólnej wyprawy.

Książka jest dostępna tylko na oficjalnej stronie wydawcy www.ksiazkineli.pl

NELA ZAPRASZA DZIECI DO WSPÓLNEJ AKCJI OBSERWACJI ZWIERZĄT W POLSCE

W najnowszej książce Neli dzieci i ich rodzice zostają również zaproszeni do projektu badawczego realizowanego wspólnie z fundacją Neli Małej Reporterki – The Adventure starts Here Foundation. W aplikacji See More została udostępniona dzieciom MAPA OBSERWACJI ZWIERZĄT. Dzieci będą mogły nanosić swoje obserwacje przyrodnicze i w ten sposób stać się częścią projektu monitoringu populacji zwierząt w Polsce i przyczynić się do ich ochrony.

Patronem książki jest: Fundacja Neli - The Adventure starts Here Foundation.
Patronami medialnymi książki zostali: TVP2, TVP ABC, TVP POLONIA, MiastoDzieci.pl oraz PolecaNamNaszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Szopy pracze są wśród nas :) - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie