Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szopki świąteczne w muzeum

(oprac. epe)
Konkurs  na szopki bożonarodzeniowe Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce organizowało  po raz pierwszy. Spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano 100 prac,  nagrodzono 46.
Konkurs na szopki bożonarodzeniowe Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce organizowało po raz pierwszy. Spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano 100 prac, nagrodzono 46. Fot. A. Wołosz
Konkurs na szopki bożonarodzeniowe Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce organizowało po raz pierwszy. Spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano 100 prac, nagrodzono 46.

Konkurs na szopki bożonarodzeniowe Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce organizowało po raz pierwszy. Spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano 100 prac, nagrodzono 46.
(fot. Fot. A. Wołosz)

- Byliśmy zaskoczeni liczbą zgłoszeń - mówi Maria Samsel, dyrektor muzeum.
W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Zgłosiło się 198 osób i cztery klasy. Do konkursu zakwalifikowano wszystkie szopki. Prace konkursowe można oglądać na wystawie w muzeum w Ostrołęce.
Nagrodzono 46 szopek. Najlepsi w swoich kategoriach to:
Kategoria I - prace zbiorowe dzieci od 7 do 10 lat. W tej kategorii wygrały dzieci ze świetlicy środowiskowej przy Fundacji "Wyzwolenie" w Długosiodle (opiekun - Marianna Rosińska) oraz dzieci z klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce, (opiekun - Anna Ochenkowska).
Kategoria II - prace zbiorowe dzieci od 11 do 15 lat. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy II Gimnazjum w Chudku (opiekun - Krystyna Majk); klasa IIa z Gimnazjum i klasa VIb ze Szkoły Podstawowej Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie, (opiekun - Teresa Maria Orzołek-Kaczyńska i Agnieszka Grzyb) oraz uczniowie z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Antoniach, (opiekun - Renata Dobrowolska).
Kategoria III - prace indywidualne dzieci od 7 do 10 lat. Dwa pierwsze miejsca przypadły Małgorzacie Żebrowskiej, kl. IIIa, Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach i Adrianowi Czaplickiemu, kl. IVe, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce.
Kategoria IV - prace indywidualne dzieci od 11 do 15 lat. W tej kategorii zwyciężyli: Mateusz Domian, kl. Ic, Gimnazjum w Olszewie-Borkach i Monika Dobkowska, kl. Va, Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrołęce.
Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce za naszym pośrednictwem dziękuje wszystkim instytucjom, które ufundowały nagrody na konkurs "Szopka bożonarodzeniowa": Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego, prezydentowi Ostrołęki, staroście ostrołęckiemu, Zespołowi Elektrowni "Ostrołęka", sklepowi i komisowi Foto "Kontrast", Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Ostrołęce, firmie "Best-Office", Domowi Wydawniczemu "Bellona", Polskiemu Związkowi Łowieckiemu Okręg Ostrołęcki, Poczcie Polskiej Oddział w Ostrołęce, spółce "Intercell", zakładowi szklarskiemu "Lus-ar" - Paweł Malinowski, sklepowi "Gośka", hurtowni papierniczej "Opakos".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki