Szkółka FC Barcelony zagrała z Ostrołęcką APN [ZDJĘCIA]

Na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce powiało trochę hiszpańskim temperamentem. Rywalem APN Narew Ostrołęka w Ekstralidze Mazowieckiej rocznika 2004 była bowiem ekipa FCB Escola Varsovia, czyli polska szkółka FC Barcelony. Rywale zwyciężyli 4:1.

Zaczęło się jednak nie tak źle, bo bramkę dla Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej strzelił Mateusz Majbański. Z biegiem czasu przewagę zyskiwali jednak hiszpańscy warszawiacy. Bramki dla gości strzelili Patryk Romanowski (dwie) oraz Jakub Gil i do przerwy to rywale prowadzili 3:1. W drugiej części gry Escola mogła jeszcze powiększyć prowadzenie, swoje szanse mieli także gracze APN. Bramka padła jednak na kilka minut przed końcem meczu, Bartosz Zieliński ustalił wynik meczu na 4:1 dla gości.

Piłkarze APN-u mają już za sobą cztery spotkania w Ekstralidze. Na razie na tym poziomie ligowym nie odnieśli zwycięstwa, ale zanotowali dwa remisy z wymagającymi rywalami - Wisłą Płock i Legią Warszawa.

APN Narew Ostrołęka - FCB Escola Varsovia 1:4 (1:3)
Bramki: 4' Majbański - 5' 16' Romanowski, 7' Gil, 68' Zieliński

APN Narew: Marciniak - Łabuda, Szymczyk, Banul, Drężek, Gocłowski, Jaskólski, Kubeł, Majbański, Piórkowski, Szczepanek. Oraz: Kaliszewski - Bieńkowski, Banach, Klec, Krupa, Modzelewski, Zięba.