Sześć medali weteranów w Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Piotr Charkiewicz z mistrzostw wrócił ze złotym medalem.
Piotr Charkiewicz z mistrzostw wrócił ze złotym medalem. Archiwum zawodnika
Po raz kolejny nie zawiodła nasza weteranka Ewa Bartosik, która z Mistrzostw Polski rozgrywanych w Radomiu w dniach 5-6 lipca przywiozła trzy złote medale. Ostrołęczanka startowała w kategorii wiekowej +60.

Pierwsze złoto padło łupem zawodniczki OKLA w biegu na 100 metrów z wynikiem 14,44 s. Drugi złoty medal nasza weteranka zdobyła w skoku w dal uzyskując w najlepszej próbie 3,85 m. Bardzo dobrze w wykonaniu naszej zawodniczki wypadł również konkurs trójskoku, gdzie wynik 8,85 m dał jej również miejsce na najwyższym stopniu podium.

Wyniki osiągnięte przez ostrołęczankę dały jej zwycięstwo w łącznej punktacji w swojej kategorii wiekowej oraz puchar dla najlepszej lekkoatletki całych mistrzostw.

W zawodach startowali również trenerzy lekkoatletycznego klubu UKS Clan. Na najwyższym stopniu stawali Piotr Charkiewicz i Halina Pierzchała.

Piotr Charkiewicz w kategorii M35 zdobył złoty medal w rzucie oszczepem z wynikiem 57,80 m. Halina Pierzchała w kategorii W55 zdobyła dwa złote medale - w rzucie oszczepem z wynikiem 22,57 m oraz w pchnięciu kulą 9,03 m. Wynik 22,57 m uzyskany w rzucie oszczepem jest zarazem rekordem Polski w kategorii W55.