Szeroki wachlarz możliwości ostrołęckiej Trójki (zdjęcia, wideo)

Puchar z rąk Tomasz Majewski odbiera kapitan Trójki - Piotr Kiwak.
Puchar z rąk Tomasz Majewski odbiera kapitan Trójki - Piotr Kiwak. Fot. A. Dobkowski
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki zajęli drugie miejsce w rozegranym IX Memoriale im. Zbigniewa Majewskiego z udziałem drużyn II ligi.

Trójka Ostrołęka - KPR Legionowo

Podopieczni Waldemara Salisa do turniejowych spotkań przystąpili bardzo szeroką dwudziestoosobową kadrą. Ze względu na tak dużo chętnych piłkarzy do gry na starcie sezonu kilku musiało zasiąść na trybunach. Nasi szczypiorniści turniejowe mecze rozpoczęli od zwycięstwa nad zespołem MOKS Słoneczny Stok Białystok 39:28. Wysokie zwycięstwo nad drugoligowym rywalem z pewnością cieszy, ale zespół z Podlasia nie przyjechał do Ostrołęki tym razem w najsilniejszym składzie. W drugiej konfrontacji podopieczni trenera Waldemara Salisa pokonali z kolei AZS UWM Olsztyn po bardzo ciekawym meczu, stojącym na wysokim poziomie. Przez całe spotkanie utrzymywała się jednak przewaga ostrołęczan, która gospodarze potrafili dowieźć do końca tej konfrontacji.

Na zakończenie memoriału w niedzielnym meczu nasi szczypiorniści zmierzyli się z zespołem KPR Legionowo, który również wygrał dwa pierwsze spotkania. Niestety tym razem wygrali goście, którzy zarówno fizycznie, jak i mentalnie byli zespołem zdecydowanie lepszym. Podopieczni Tomasza Porzezińskiego już do przerwy prowadzili 18:9. Trójka przez dwanaście minut drugiej połowy przy stanie 8:8 nie potrafiła zdobyć bramki, za to dokładnie wiedziała jak sfaulować rywala. W efekcie od piętnastej minuty meczu podopieczni Waldemara Salisa grali wciąż w osłabieniu. Mimo, że po zmianie stron Trójka grała zdecydowanie lepiej to ostatecznie i tak przegrała różnicą siedmiu bramek.

- Niepotrzebnie wdaliśmy się z rywalem w przepychanki w pierwszej połowie meczu - podkreślał po spotkaniu prezes klubu Norbert Kolanowski. - Rywal nas sprowokował, a my nie potrafiliśmy opanować emocji. Prawda jest też taka, że drużyna z Legionowa była najlepszym zespołem w tym memoriale i jest najlepiej przygotowana do zbliżającego się dużymi krokami sezonu. To zupełnie inny zespół, niż ten z którym rywalizowaliśmy w ubiegłym sezonie.

W ostrołęckim zespole cieszy przede wszystkim zaangażowanie na treningach i duża wola walki o zwycięstwo. Poza tym zespół nadal złożony jest praktycznie z samych wychowanków, a nowym zawodnikiem jest jedynie skrzydłowy Juranda Ciechanów Rafał Niećko, który jednocześnie będzie pracował z młodzieżą jako nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 5. Mimo przeprowadzki do Płocka do gry pali się także Mateusz Wuszter.
- Mateusz będzie występować nadal w naszym barwach w lidze, chociaż na treningi przyjeżdżać będzie tylko w piątki - tłumaczy prezes Norbert Kolanowski. - W pozostałe dni ma uczęszczać na zajęcia do Wisły Płock. Z pewnością jego dalsza gra w naszych barwach będzie bardzo ważna.

Wyniki spotkań IX Memoriału im. Zbigniewa Majewskiego: Trójka Ostrołęka - MOKS Słoneczny Stok Białystok 39:28 (22:12), Trójka Ostrołęka - AZS UWM Olsztyn 34:30 (17:14), UMKS Trójka Ostrołęka - KPR Legionowo 23:30 (9:18), KPR Legionowo - AZS UWM Olsztyn 29:24, KPR Legionowo - MOKS Słoneczny Stok Białystok 35:19, MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS UWM Olsztyn 33:43.

Trójka wystąpiła w składzie (podajemy również zdobycze bramkowe): Michał Pyskło, Piotr Kozłowski, Marcin Ziemczyk - 17, Radosław Żebrowski - 14, Rafał Niećko - 13, Patryk Obidziński 12, Mateusz Wuszter - 11, Tomasz Ścibek - 8, Piotr Kiwak - 6, Artur Kraszewski - 4, Krzysztof Zieliński - 4, Tomasz Majewski - 3, Rafał Kamionowski - 2, Grzegorz Serejko - 1, Michał Kiwak - 1, Norbert Kolanowski, Łukasz Kosiński, Kamil Ludwiczak, Tomasz Wiśniewski, Grzegorz Gawkowski.