MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szef MON spotkał się z żołnierzami pełniących służbę na granicy z Białorusią. „Dzięki waszej postawie Polska jest bezpieczna”

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej twitter.com/MON_GOV_PL
– Wszyscy doskonale wiemy, że granica polsko-białoruska jest atakowana. Mamy do czynienia wciąż z atakiem hybrydowym, przeprowadzanym przez reżim Łukaszenki. Z Bliskiego Wschodu zostali ściągnięci ludzie, którzy za pieniądze próbują przedostać się na terytorium Unii Europejskiej, próbują nielegalnie przekroczyć granicę, próbują sforsować granicę. Są do tego nakłaniani, zmuszani przez reżim Łukaszenki – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas spotkania z żołnierzami strzegącymi granicy Polski z Białorusią.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. Spotkanie odbyło się w Szymkach (woj. podlaskie).

W piątek Straż Graniczna poinformowała, że 43 cudzoziemców próbowało w czwartek dostać się nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią. Od północy w piątek zatrzymano kolejną 30-osobową grupę, m.in. obywateli Nigerii i Jemenu.

Szef MON podczas swojego wystąpienia zauważył, że jesteśmy w okresie przedświątecznym. – To czas szczególny i wyjątkowy, kiedy wszyscy składamy sobie życzenia, ale to też czas, w którym chciałbym podziękować żołnierzom Wojska Polskiego za waszą codzienną służbę tu – na granicy polsko-białoruskiej, ale też za to, że codziennie stoicie na straży bezpieczeństwa naszej ojczyzny – powiedział.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że żołnierze Wojska Polskiego podnoszą swoje umiejętności. – Ćwiczycie razem, są z nami żołnierze zarówno wojsk operacyjnych, jak i Wojsk Obrony Terytorialnej. Razem strzeżecie bezpieczeństwa naszej ojczyzny – mówił.

Szef MON podkreślił, że „święta Wielkanocne to święta niezwykle ważne dla każdego chrześcijanina”. – To święta, w których rozważamy zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To święta, które są symbolem zwycięstwa dobra nad złem i życia nad śmiercią. To święta, które spędzamy w gronie rodzinnym, ale żebyśmy my mogli spędzać święta z rodziną, to wy jesteście tu – na granicy i strzeżecie bezpieczeństwa naszej ojczyzny, za co jeszcze raz wam serdecznie dziękuję – wskazał.

Minister obrony narodowej zwrócił uwagę, że bezpieczeństwo Polski jest zadaniem, które żołnierze wypełniają z pełnym poświęceniem. – W tych trudnych czasach, dlatego że zaraz za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. Ukraina została napadnięta przez Rosję. Na Ukrainie dochodzi do zbrodni wojennych – zauważył.

Szef MON podkreślił, że „naszym zadaniem jest to, żeby zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyźnie, a wy – żołnierze Wojska Polskiego - wykonujecie to zadanie perfekcyjnie”.

– Chcę też podkreślić, że święta Wielkanocne to święta, w którym dzielimy się dobrem. I my – Polacy – dzielimy się tym dobrem, jakim jest bezpieczeństwo z uchodźcami z Ukrainy. Już ponad 2,7 mln uchodźców znalazło schronienie w Polsce. To są rzeczywiście uchodźcy – kobiety, dzieci, ludzie, którzy uciekają przed tragedią wojnę. To są ludzie, którzy znajdują w Polsce schronienie, bo Polska jest bezpieczna – mówił.

Zwracając się do żołnierzy Mariusz Błaszczak zaznaczył, że służą oni na granicy polsko-białoruskiej. – Wszyscy doskonale wiemy, że granica polsko-białoruska jest atakowana. Mamy do czynienia wciąż z atakiem hybrydowym, przeprowadzanym przez reżim Łukaszenki. Z Bliskiego Wschodu zostali ściągnięci ludzie, którzy za pieniądze próbują przedostać się na terytorium Unii Europejskiej, próbują nielegalnie przekroczyć granicę, próbują sforsować granicę. Są do tego nakłaniani, zmuszani przez reżim Łukaszenki – powiedział.

– Wy stoicie na straży tego bezpieczeństwa. Odpieracie te ataki, służąc ramię w ramię ze strażnikami granicznymi i z policjantami. Dzięki waszej postawie, dzięki waszej codziennej służbie, granica jest bezpieczna, więc i Polska jest bezpieczna. Jeszcze raz dziękuję wam za codzienną służbę – dodał.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki