Szczypiornistki z Małkini idą przez ligę jak burza

Mirosław Dylewski
Po tym meczu dziewczęta są już pewne awansu do ćwierć finału Pucharu Polski.
To był bardzo ważny mecz dla piłkarek ręcznych z Małkini. Wygrana w tym spotkaniu dawała im już pewny awans do rozgrywek ćwierćfinałowych Pucharu Polski. Na szczęście, pomimo słabego początku końcówka była wyśmienita i awans jest zapewniony.

W Warszawsko - Mazowieckiej Lidze Juniorek trwają zmagania o awans do ćwierćfinału Polski. W drugiej rundzie rozgrywek, 6 grudnia, UKS "2" Małkinia grała na wyjeździe z AZS AWF Warszawa - czwartą w tabeli drużyną rozgrywek. Mecz był trudny i nerwowy, ale na szczęście dla małkinianek - wygrany.

Spotkanie rozpoczęło się dość ospale. Obie drużyny nie grały na miarę swoich możliwości znanych z poprzedniej rundy. Po dziesięciu minutach gry padło zaledwie 8 bramek, w tym tylko 3 dla UKS "2". Pięciobramkowa przewaga gospodarzy to było w tym meczu wszystko, na co było stać piłkarki z Warszawy. Pomimo tego, iż do przerwy małkinianki popełniły kilka poważnych błędów zarówno w ataku jak i w obronie, gra toczyła się na granicy remisu i zakończyła wynikiem 8:8.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał zwycięstwa. W przeciągu trzech minut goście stracili trzy bramki. Dopiero skutecznie wykonany rzut karny i zdobycie 10 bramki w meczu spowodowało przebudzenie małkinianek. Przy wyniku 12:10 dziewczęta zaczęły grać całkiem inną piłkę, a gospodarze, nie mogąc uwierzyć w tak ogromną zmianę rywalek, nie były w stanie oddać celnego rzutu na bramkę. Do 59 minuty dziewczęta z UKS nie straciły żadnej bramki, same strzelając 11. Osłabienie przyszło w ostatnich dwóch minutach, podczas których ich golkipera nie obroniła 2 ostatnich rzutów w tym meczu.

- Po tym zwycięstwie ćwierć finał Polski jest prawie pewny - mówił po spotkaniu zadowolony z gry zawodniczek wice prezes UKS "2" Małkinia Dariusz Krasuski. - Niewiadomą pozostaje już tylko miejsce w tabeli na zakończenie rozgrywek. Rozstrzygnie się ono w meczu z Wilanowią Warszawa, który gramy u siebie o 17.30 w najbliższą niedzielę 13 grudnia. Mamy nadzieję, że doping naszych kibiców pomoże wygrać ten mecz i zdobyć mistrzostwo w lidze oraz wejść do ćwierć finału z pierwszego miejsca.

AZS AWF Warszawa - UKS "2" Małkinia 14:21