Szczypiorniści Trójki nie dali rady Jurandowi Ciechanów

Zacięta i nieustępliwa walka tym razem nie wystarczyła
Zacięta i nieustępliwa walka tym razem nie wystarczyła Arkadiusz Dobkowski
Bez kilku czołowych zawodników musieli radzić sobie szczypiorniści ostrołęckiej Trójki w kolejnym spotkaniu o mistrzostwo II ligi. Tym razem podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego w wyjazdowym meczu 6. kolejki musieli uznać wyższość Juranda Kanoil Ciechanów 37:39.

Od początku wyjazdowe spotkanie było meczem zaciętej i emocjonującej walki, a obie drużyny świetnie radziły sobie w ofensywie, zapominając nieco o formacji obronnej. Do przerwy to gospodarze prowadzili różnicą trzech bramek - 19:16. Po zmianie stron ostrołęczanie robili wszystko, co w ich mocy, aby nadrobić stratę, ale gra przez całą drugą odsłonę meczu toczyła się bramka za bramkę. W efekcie to Jurand cieszył się z kolejnego zwycięstwa w obecnym sezonie II ligi.
- Potrafiliśmy stworzyć w tym meczu bardzo dobre widowisko, ale to gospodarze byli zespołem nieco skuteczniejszych i wywalczyli komplet punktów. Szkoda, że to kolejne spotkanie do którego nie możemy przystąpić w optymalnym składzie - podkreślał po meczu prezes UMKS Trójka Ostrołęka Robert Wojdyna.

Najwięcej bramek dla ostrołęckiego zespołu w sobotnim starciu zdobył Rafał Niećko. Teraz przed naszymi szczypiornistami kolejne wyjazdowe starcie w sobotę, 22 października z Bestios Białystok, a następnie miesięczna blisko przerwa w rozgrywkach.
- Po meczu z Bestiosem wszyscy zawodnicy otrzymają tydzień wolnego, a następnie rozpoczniemy przygotowania do kolejnych meczów - podkreśla szkoleniowiec Trójki Radosław Żebrowski.

Przed własną publicznością Trójka ponownie zaprezentuje się w sobotę, 19 listopada w starciu z AZS AWF Warszawa. Mecz został zaplanowany na godz. 17.00.

Jurand Kanoil Ciechanów - UMKS Trójka Ostrołęka 39:37 (19:16)