Szczęśliwe zwycięstwo Korony HiD w Troszynie. Zobacz zdjęcia i wideo

Kibice obejrzeli w Troszynie ciekawe zawody, w których dla obu drużyn nie było straconych piłek. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Korony HiD odnieśli już dziewiąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach ligi okręgowej w rundzie wiosennej. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Słowika w wyjazdowym derbowym spotkaniu pokonali KS CK Troszyn 2:1, zdobywając decydującą bramkę w ostatnich minutach meczu.

KS CK Troszyn - Korona HiD Ostrołęka

Początek spotkania był niezwykle pechowy dla gości. Już na rozgrzewce urazu nabawił się pierwszy bramkarz Sebastian Szczechowiak, a w pierwszych minutach meczu poważnych urazów doznali Patryk Wysocki i Robert Sokół.

W efekcie Korona HiD szybko musiała postawić na zmienników, którzy rozgrywali niezłe zawody. W 38. minucie meczu podopieczni trenera Tomasza Słowika za sprawą Karola Kamionowskiego objęli prowadzenie, które utrzymało się do końca pierwszej odsłony gry.

Po zmianie stron po niespełna minucie gry stan meczu wyrównali gospodarze, a Marcina Olkowskiego pokonał Piotr Dzwonkowski. Decydujące słowo w niedzielnych derbach należało jednak do gospodarzy, którzy w ostatniej minucie meczu zdobyli bramkę.

W zamieszaniu pod bramką strzeżoną przez Damiana Kalinowskiego Marcin Manowski i Sebastian Rudziński wykazali dużo zimnej krwi i zdołali umieścić piłkę w siatce. Ostatecznie bramka została zaliczona drugiemu z wymienionych piłkarzy.

Podopieczni Przemysława Stepnowskiego kończyli mecz w dziewiątkę, bowiem arbiter w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach ukarał ich czerwonymi kartkami.

KS CK Troszyn - Korona HiD Ostrołęka 1:2 (0:1)

Bramki: P. Dzwonkowski 46. - K. Kamionowski 38. Rudziński 90.

Czerwone kartki: Piotr Bałas 90.+1, Remigiusz Dąbrowski 90.+3 (KS CK Troszyn)

Troszyn: Kalinowski - Kurpiewski, Jastrzębski, K. Dzwonkowski, Kowalski - Zalewski, Kowalewski (75. Żebrowski), Tokarzewski, Sejda (82. Korzeb) - Bałazy (61. Bałas), P. Dzwonkowski (65. Dąbrowski)

Korona HiD: Olkowski - K. Kamionowski, Kaczyński, P. Kamionowski, Rupacz - Dzbeński (70. Krupka), Manowski, Karczewski, Orzoł (75. Kobyłecki) - Sokół (10. Nosek), Wysocki (5. Rudziński)