Szalony proboszcz przepadł bez wieści

archiwum TO
Nasz fotoreporter uwiecznił, jak policjanci doprowadzają chorego księdza do karetki, która odwiezie go do odtrołęckiego szpitala, 18 września 2008 r.
Nasz fotoreporter uwiecznił, jak policjanci doprowadzają chorego księdza do karetki, która odwiezie go do odtrołęckiego szpitala, 18 września 2008 r. archiwum TO
Poprzedni proboszcz z parafii w Żebrach-Perosach miał zwyczaj odprawiać msze niekompletnie ubrany i po spożyciu, puszczać kasetę ze swoich święceń kapłańskich. We wrześniu ubiegłego roku karetka zabrała go na oddział psychosomatyczny ostrołęckiego szpitala, skąd uciekł. Wcześniej policja zabrała mu... broń.

Na początku września 2008 roku parafianie napisali do naszej redakcji list, w którym opisali swoje kłopoty z księdzem proboszczem. Zapraszali na mszę, byśmy sami zobaczyli, co też on najlepszego wyprawia.

W czwartek, 18 września, w parafii Żebry Perosy obchodzony był odpust św. Stanisława Kostki. Poranna mszę odprawił ks. dziekan Zygmunt Żukowski. Tuż po mszy na plebanię zajechała policja i karetka pogotowia. Przyjechali po tamtejszego księdza proboszcza, który... uciekł z oddziału psychosomatycznego ostrołęckiego szpitala. Kiedy dotarliśmy tam o godz. 10.30 przechadzał się z rottweilerem po lasku przy plebanii. Policjanci, na czele z mediatorem sposobili się do przejęcia zbiega, spoglądając niepewnie na rottweilera.
Istniała też obawa, że ksiądz może być uzbrojony...

Doczekali się dobrego proboszcza

Od tamtego czasu sytuacja uległa zmianie. Stary proboszcz przepadł bez wieści, a jego miejsce zajął nowy. Wierni z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Żebrach -Perosach (gm. Olszewo Borki) powiadomili nas, że wreszcie mają wspaniałego proboszcza.

W ciągu kilku ostatnich lat niewesoło działo się w parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Żebrach Perosach. Kilkakrotnie pisaliśmy o proboszczu Zbigniewie Kołakowskim i jego problemach w parafii. Problemy, jak się okazało, wynikały przede wszystkim ze stanu zdrowia psychicznego byłego proboszcza. We wrześniu ubiegłego roku wskutek różnych ekscesów proboszcz trafił na oddział psychosomatyczny ostrołęckiego szpitala. Dopiero wtedy kuria biskupia zareagowała na wcześniejsze prośby parafian o zmianę proboszcza.

Nowy proboszcz, ks. Stanisław Ołów objął parafię w listopadzie ubiegłego roku.
- Jest zupełnie inny niż poprzedni proboszcz - oceniają parafianie. - Młody, ale taki zrównoważony, spokojny, życzliwy ludziom.
- Kazania głosi pięknie, po bożemu, bez polityki czy innych spraw dalekich od wiary. Przyjemnie jest teraz iść do kościoła, żeby po prostu wraz z księdzem się pomodlić. - dodają.

Wyjechał i nie wrócił

Ks. Ołów przyszedł do parafii w Żebrach - Perosach z parafii w Olszewie -Borkach, gdzie był wikariuszem. Żebry to jego pierwsze probostwo. Nie chce się wypowiadać na temat okoliczności jej przejęcia, ani obecnej sytuacji.
- Trzeba dobrze wykonywać swoją powinność. Jak wszędzie - kwituje krótko.
O losach poprzedniego proboszcza, ks. Kołakowskiego parafianie nic nie wiedzą.
- Był na plebanii do 9 stycznia. Potem gdzieś wyjechał. Nikt go od tamtego czasu nie widział - mówi sołtys wsi.

Komentarze 9

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
JaPitole

Ja pitole!!! Niedługo i ten Proboszcz przestanie Im się podobać. Do czego to doszło - Żeby w Kościele nie rządził już Biskup tylko parafianie. SKANDAL SKANDAL SKANDAL! Chcemy w Parafii z powrotem ks. Kołakowskiego!

I
Inx
W dniu 30.05.2009 o 10:21, Fallenangelv napisał:

Jakoś nie spodziewałem się że to on(a może nie?) .


Może sklonował się.Dziś wszystko możliwe,zwłaszcza jeżeli ma się układy z lewicą.
F
Fallenangelv
W dniu 29.05.2009 o 08:10, Inx napisał:

Agnostyk nie wściekaj się ,bo zaraz Ciebie wezmą w kaftan.


Jakoś nie spodziewałem się że to on(a może nie?) .
F
Faul
W dniu 29.05.2009 o 08:10, Inx napisał:

Agnostyk nie wściekaj się ,bo zaraz Ciebie wezmą w kaftan.


Tu agnostycyzm nie ma nic do rzeczy. Czlowiek głęboko wierzący ma prawo, a nawet obowiązek uważnego przyjrzenia się poczynaniom księży. Nie na darmo przyznają się oni do stwierdzenia, że są: po pierwsze duszpasterzami, po grugie pasą swoje owieczki, co ma swoją wymowę, zwłaszcza gdy rzecz dotyczy baranów! Czy podredaktor naczelna TO - gdy lansuje z uporem maniaka rewię tzw. ładnych dzieci, które wyróżniają się tym "że sa ładne" - nie pomyśli nawet przez chwilę, że przygotowuje także gotowy przegląd dla pedofilów! Tak samo jest z lansowaniem zdjęć dzieci przyjmujących pierwszą komunię św. O tym, że wśród księży funkcjonują także zboczeńcy (pedofilia jest zboczeniem) nie trzeba nikogo przekonywać, a jednak beztrosko podtyka im się pod sam nos pożywkę w postaci zdjęć, a w przypadku mister i miss nawet listę zwycięzców wymienionych z imienia i nazwiska! Czy wobec tego kochani rodzice wystawiający swoje pociechy na łatwy łup - nie powinniście się trochę pochylić nad tematem?
k
ksionc@proborzdz

Ten najwięcej oszczędza, kto unika księdza. Nieprawdaż ?

w
wyrozumiały

"RYDZYK"-uderz się mocno w pierś i popatrz na siebie-nie oceniaj innych-oceni ich kto inny-POPATRZ NA SIEBIE,CZY JESTEŚ NAPRAWDĘ TAK IDEALNY ?

I
Inx

Do TO - to było rok temu,a Wy teraz wygrzebujecie z archiwum wiadomości i fotki.Czemu to ma służyć -wiadomo.

Tania sensacja dla ludzi pokroju "buszującego tu po krzakach" agnostyka.
Wstyd!

I
Inx
W dniu 29.05.2009 o 06:07, Rydzyk napisał:

napewno molestuje dzieci, albo zabawia się ze swoim mężem Czarni watykańce-popaprańce tj. najczęściej „niewłaściwie zachowujący się seksualnie księża, biskupi i arcybiskupi” jak np: arcybiskup Juliusz Petz (który pod pseudonimem "Fermo" współpracował z wywiadem PRL i ponoć molestował kleryków) oraz współpracujący z SB: biskup tarnowski Wiktor Skworc (ps. Dąbrowski) biskup rzeszowski Kazimierz Górny (ukrywający się pod pseudonimami "Kazek" i "Tadeusz"), nieżyjący już biskup pomocniczy diecezji warszawskiej Jerzy Dąbrowski (był świadomym, wynagradzanym za współpracę agentem bezpieki - agent ps. „Ignacy”), arcybiskup Wielgus (pseudonimy - Adam, Adam Wysocki, Grey), nuncjusz apostolski arcybiskup Józef Kowalczyk (wg dokumentów informator o pseudonimie Capino przekazywał oficerowi SB cenną wiedzę), biskup Lucjan Mering (pseudonim „Lucjan” współpraca z wywiadem PRL), Konrad Hejmo (pseudonimy „Hejnał” i „Dominik”), ks. Michał Czajkowski ps. Jankowski, biskup Kazimierz Romaniuk, biskup Alojzy Orszulik, biskup Janusz Jagucki, ks. Franciszek Cybula spowiednik w Kancelarii byłego Prezydenta (Wałęsy - agent SB o pseudonimie „Franko”; ks. Wiesław Lauer PS. „Szwejk” oraz 6 ważnych księży jezuitów, w tym dwóch prowincjałów, zwierzchnik polskiego prawosławia, arcybiskup Sawa, był świadomym i tajnym współpracownikiem SB (miał pseudonim "Jurek") i inni w ogromnej ilości jak niektórzy twierdzą jest ich ponoć około 80% żyjącej w PRL ogólnej populacji watykańców (wg niektórych źródeł) wśród czarnych, a więc tych którzy molestowali i zdradzali, a w tym najprawdopodobniej tajemnicę spowiedzi, bo Ci s….. nie wierzyli i nie wierzą w Boga, bo gdyby wierzyli to by się bali, a jak się nie boją Boga, to nie wierzą, a nas przekonują o tym, że są pośrednikami między Bogiem, a nami, a faktycznie donosicie ci byli i są pośrednikami między nami a SB i UB.Agnostyk nie wściekaj się ,bo zaraz Ciebie wezmą w kaftan.
R
Rydzyk

napewno molestuje dzieci, albo zabawia się ze swoim mężem Czarni watykańce-popaprańce tj. najczęściej „niewłaściwie zachowujący się seksualnie księża, biskupi i arcybiskupi” jak np: arcybiskup Juliusz Petz (który pod pseudonimem "Fermo" współpracował z wywiadem PRL i ponoć molestował kleryków) oraz współpracujący z SB: biskup tarnowski Wiktor Skworc (ps. Dąbrowski) biskup rzeszowski Kazimierz Górny (ukrywający się pod pseudonimami "Kazek" i "Tadeusz"), nieżyjący już biskup pomocniczy diecezji warszawskiej Jerzy Dąbrowski (był świadomym, wynagradzanym za współpracę agentem bezpieki - agent ps. „Ignacy”), arcybiskup Wielgus (pseudonimy - Adam, Adam Wysocki, Grey), nuncjusz apostolski arcybiskup Józef Kowalczyk (wg dokumentów informator o pseudonimie Capino przekazywał oficerowi SB cenną wiedzę), biskup Lucjan Mering (pseudonim „Lucjan” współpraca z wywiadem PRL), Konrad Hejmo (pseudonimy „Hejnał” i „Dominik”), ks. Michał Czajkowski ps. Jankowski, biskup Kazimierz Romaniuk, biskup Alojzy Orszulik, biskup Janusz Jagucki, ks. Franciszek Cybula spowiednik w Kancelarii byłego Prezydenta (Wałęsy - agent SB o pseudonimie „Franko”; ks. Wiesław Lauer PS. „Szwejk” oraz 6 ważnych księży jezuitów, w tym dwóch prowincjałów, zwierzchnik polskiego prawosławia, arcybiskup Sawa, był świadomym i tajnym współpracownikiem SB (miał pseudonim "Jurek") i inni w ogromnej ilości jak niektórzy twierdzą jest ich ponoć około 80% żyjącej w PRL ogólnej populacji watykańców (wg niektórych źródeł) wśród czarnych, a więc tych którzy molestowali i zdradzali, a w tym najprawdopodobniej tajemnicę spowiedzi, bo Ci s….. nie wierzyli i nie wierzą w Boga, bo gdyby wierzyli to by się bali, a jak się nie boją Boga, to nie wierzą, a nas przekonują o tym, że są pośrednikami między Bogiem, a nami, a faktycznie donosicie ci byli i są pośrednikami między nami a SB i UB.

Dodaj ogłoszenie