Szachiści z Wyszkowa Mistrzami Polski Pracowników Samorządowych

Redakcja
Michał, Tadeusz i Marcin Hryszkiewicz oraz Krzysztof Arbaszewski nie mieli sobie równych w Ogólnopolskim XIII Festiwalu Szachowym, rozgrywanym w Turku.

Turniej rozgrywano na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim z tempem gry 15 min. na zawodnika. Nasza drużyna zaprezentowała doskonałą kondycję fizyczną i psychiczną. Dzięki bardzo dobrej grze w ostatnich trzech rundach osiągnęła ogromny sukces, zdobywając drużynowo Mistrzostwo Polski w Turnieju Pracowników Samorządowych. W pokonanym polu pozostawiła drużynę Poznania oraz gospodarzy - szachistów Turka. Krzysztof Arbaszewski uzyskał 3 lokatę w kategorii Amatorów, Tadeusz Hryszkiewicz czwartą. Marcin wygrał kilka pojedynków z graczami I kategorii. Drużyna została uhonorowana pucharem i dyplomem wręczonym przez Sekretarza Wielkopolskiego Zarządu Szachowego i Starostę Tureckiego.

Festiwal propaguje szachy wśród dzieci i młodzieży. Na starcie Turnieju szkół podstawowych i gimnazjów stanęła rekordowa liczba - blisko 130 uczestników. Nasz reprezentant w kategorii gimnazjów - Damian Polak z Gimnazjum Nr 2 - Mistrz Powiatu w kategorii gimnazjów uzyskał 5 punktów, które dały mu miejsce 6 -11.

Ogromnym sukcesem Michała Hryszkiewicza zakończył się start w Turnieju Błyskawicznym. Tu na partię przeznacza się tylko 5 minut. Michał zajął 6 miejsce na 40 zawodników. Michał jest aktualnym Szachowym Mistrzem Powiatu Wyszkowskiego.

"Ranczo" w Wyszkowie. Zobacz, jaką imprezę zorganizował Ośrodek! (zdjęcia)