Sypniewo. Giba na otwarciu boiska. Obiecał, że przyjedzie tu...

  Sypniewo. Giba na otwarciu boiska. Obiecał, że przyjedzie tu raz jeszcze [ZDJĘCIA+WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału
  Robert Majkowski

  Tygodnik Ostrołęcki

  Legendarny brazylijski siatkarz Giba przyjechał w środę 10 października do Sypniewa na otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego.
  Sypniewo. Giba na otwarciu boiska. Obiecał, że przyjedzie tu raz jeszcze [ZDJĘCIA+WIDEO]
  1/83
  przejdź do galerii
  Boisko w Sypniewie znajduje się na terenie stadionu. Służy do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i tenisa.

  Kosztowało ponad 400 tys. zł, z czego 200 tys. zł na nowy obiekt dał samorząd województwa mazowieckiego. Znaleźć firmę chętną do podjęcia się tej inwestycji nie było łatwo. Dwa pierwsze przetargi zostały unieważnione, ponieważ nikt się nie zgłosił.

  Przysłowie mówi jednak "do trzech razy sztuka" i tak było i w tym przypadku. W trzecim przetargu wyłoniono wykonawcę, którym została firma Rad-Bud. Dodajmy, że pewne prace - systemem gospodarczym - zostały wykonane przez pracowników gminy.

  - Firma bardzo solidna, od przekazania placu budowy rozpoczynała każdego dnia pracę o godz. 6 rano, a kończyła o 18. Przedwczoraj to zadanie zakończyła - mówił wójt gminy Sypniewo Jarosław Napiórkowski, który kilka słów skierował do zebranych uczniów. - Naszej młodzieży życzę, aby ten obiekt jej służył, żebyśmy w najbliższym dziesięcioleciu wychowali siatkarza przynajmniej jednego, a najlepiej dziesięciu tak znakomitych jak nasz gość. Ja wiem, że pojawia się dużo komentarzy, że na terenie stadionu panuje jakiś kosmiczny chaos, ale ten teren niebawem będzie doprowadzony do porządku, wszystko będzie sukcesywnie realizowane.

  Boisko zostało oficjalnie otwarte i poświęcone. W tym wszystkim uczestniczył legendarny brazylijski siatkarz grający na pozycji przyjmującego Giba, który z canarinhos odniósł wiele sukcesów.

  - Jest to dla mnie wyjątkowy zaszczyt, że mogę być tu dziś z państwem podczas tej uroczystości - powiedział Giba. - Połączenie edukacji i sportu to klucz do sukcesu. Kto by chciał dziś zagrać ze mną w siatkówkę? - zapytał Giba, a po tym pytaniu wyrósł przed nim las rąk.

  Giba wykonał pierwszą zagrywkę na boisku, a potem zagrał jednego seta z młodzieżą. Brazylijczyk jeszcze przed uroczystością rozdawał wszystkim autografy i pozował do wspólnych zdjęć, a po taką pamiątkę z jego wizyty ustawiały się długie kolejki. Obiecał jednak, że przyjedzie jeszcze do Sypniewa, aby przeprowadzić z uczniami trening.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Specjalnie dla Was

  Wideo