Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Świński interes cd.

(as)
Przed miesiącem pisaliśmy o kłopotach dostawców i byłych pracowników Przedsiębiorstwa Rolno-Spożywczego, który do niedawna funkcjonował przy ul. Baranowskiej w Przasnyszu.

W marcu zakład został zamknięty a właścicielka wyjechała nie płacąc zarówno pracownikom, jak i dostawcom. Wierzyciele poszli do prokuratury. Zakład, pomimo obietnic właścicielki, że zostanie uruchomiony, nadal jest nieczynny a rolnicy nie dostali swoich pieniędzy.
8 kwietnia spytaliśmy prokuratora rejonowego w Przasnyszu Waldemara Osowieckiego, jakie są losy skarg wierzycieli.
- Właścicielka jest ciągle na zwolnieniach lekarskich i nie stawia się na żadne wezwania, ani do sądu na rozprawy cywilne, ani na przesłuchanie na policję - poinformował nas. - Jeśli ta pani nadal będzie się tak zachowywała, będę musiał zastosować bardziej drastyczne środki.
Tomasz Łysiak, rzecznik prasowy KPP w Przasnyszu potwierdza, że zostały wysłane już dwa wezwania i jak dotąd pozostały bez echa, a liczba poszkodowanych wciąż wzrasta. Na policję zgłosiło się już kilkudziesięciu wierzycieli. - Jeżeli sytuacja się nie zmieni, wystąpimy do prokuratury z wnioskiem o doprowadzenie właścicielki przedsiębiorstwa - mówi Łysiak.
Z naszych informacji wynika, że właścicielka w ubiegłym tygodniu zaczęła wypłacać byłym pracownikom zaległe pensje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki