Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Święto przasnyskiej poezji

(mch)
W Przasnyszu mieszka wielu miłośników poezji
W Przasnyszu mieszka wielu miłośników poezji Fot. M. Chrzanowski
- Bez sponsorów nie byłoby tego tomiku, nie byłoby tego spotkania, nie byłoby tej radości poetyckiej i nie byłoby nic po prostu.

W Przasnyszu mieszka wielu miłośników poezji
(fot. Fot. M. Chrzanowski)

I jeszcze następne "nic" w Przasnyszu byłoby - powiedział Bogdan Kruszewski dziękując ofiarodawcom, którzy przyczynili się do wydania almanachu przasnyskich poetów "Na receptę". Impreza promocyjna odbyła się 21 września w przasnyskim Garnizonowym Klubie Oficerskim.
Około godziny 17.00 sala Klubu Garnizonowego zapełniła się po brzegi. Zgasły światła i w blasku kolejno zapalających się jupiterów rozpoczęło się przedstawienie. Ten dzień należał do 21 poetów związanych z Przasnyszem: Michała Cherubińskiego, Roberta Chodacza, Andrzeja Ciuby, Roberta Dutta, Agnieszki Gutowskiej, Anny Jelińskiej, Grzegorza Karwowskiego, Piotra Kaszubowskiego, Danuty Kocięckiej, Krystyny Milczarek, Agnieszki Pepłowskiej, Mariusza Polakowskiego, Stanisława Radomskiego, Witolda Rosołowskiego, Mieczysława Stusińskiego, Wojciecha Symołona, Krzysztofa Turowieckiego, Izabeli Wąsowskiej, Romana Wierzbickiego, Anny Włodarczyk i Wojciecha Włodarczyka
Ich twórczość zaprezentowała młodzież z przasnyskich szkół: Justyna Bobińska, Bartosz Kruszewski i Mariusz Lach. Autorką inscenizacji była Anna Kruszewska, natomiast oprawę muzyczną przygotował Sylwester Ślubowski. Po prezentacji na specjalnie przygotowane koło sceny honorowe miejsca zapraszano kolejno autorów wierszy i sponsorów, bez których nie doszłoby do wydania almanachu. Dużą część wsparcia finansowego udzieliły cztery przasnyskie apteki, za co Naczelny Organ Wesołej Komitywy Uzurpatorów Rzeczywistości przyznał im dyplomy honorowe i godło "Apteki z Sercem". Swój wkład w finansowanie wydawnictwa miał również Maciej Muriasz oraz drukarnia państwa Maciejewskich, za co również otrzymali tytuł Honorowego Członka NOWKUR-u.
- W następnym roku chcemy opublikować fantastyczne przasnyskie limeryki - zapowiedział Bogdan Kruszewski.
Poetyckiej imprezie towarzyszyły także inne artystyczne działania: wystawa malarstwa Artura Załęskiego oraz koncert zespołu Przeciąg, a na kulinarnych smakoszy na korytarzu klubu czekał poczęstunek oraz tradycyjna lampka wina, których przygotowaniem zajął się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki