Świerdzewski znów triumfuje w duathlonie. Zobacz zdjęcia i wideo

Damian Świerdzewski wygrał siódmą edycję zawodów.
Damian Świerdzewski wygrał siódmą edycję zawodów. A. Dobkowski
Damian Świerdzewski (Eko-Bud Korczaki) po raz piąty z rzędu wygrał Ostrołęckie Zawody w Duathlonie. Tym razem 15 km trasę (5 km biegu, 10 km jazdy na rowerze) pokonał 41 minut i 46 sekund.

VII Ostrołęckie Zawody w Duathlonie

Mimo dwuminutowej przewagi po biegu nad najgroźniejszym rywalem Dariuszem Regulskim, na mecie zameldował się o zaledwie czternaście sekund przed nim. Na trzeciej pozycji finiszował Leszek Stelwach (Pisz), który o niespełna koło wyprzedził na mecie Krystiana Kalinowskiego (AGR Podlasie).

W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze: Krzysztof Leszczyński (KK24h), Sławomir Milewski (Ptaki), Tomasz Nadratowski (Mława), Łukasz Szymański (Pisz), Marcin Lipiński (Pisz) i Damian Marciniak (KK24h).

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Agnieszka Mażewska (KK24h) przed Julitą Roszkowską (Białystok) i Marianną Pędzich (Szafarczyska).

W zawodach wzięło udział 33 zawodników i zawodniczek z Mazowsza, Warmii i Mazur oraz Podlasia. Impreza odbyła się pod patronatem prezydenta miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego. Nagrody dla najlepszych zawodniczek z naszego regionu przekazała siłownia Forma5 Club, poczęstunek przygotowała Piekarnia Kurpiowska Serafin.