MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świadkowie mówili o bruku

paf
Kolejna rozprawa o wyłudzenie kostki brukowej przeciwko prezesom Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego i właścicielowi firmy Agromasz odbyła się przed Sądem Rejonowym w Ostrołęce.

W procesie o wyłudzenie kostki brukowej przeciwko Andrzejowi Z. i Mirosławowi K. - prezesom Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego w Ostrołęce - oraz Kazimierzowi W., właścicielowi firmy Agromasz, w czwartek, 22 lipca, odbyła się kolejna rozprawa.
Tym razem w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce byli przesłuchiwani świadkowie. Zeznania składali m.in. żona i syn Andrzeja Męczkowskiego, producenta kostki brukowej z Jedwabnego, który w tej sprawie występuje w charakterze poszkodowanego. Oboje są pracownikami firmy Męczkowskiego. Wyjaśnienia składali również inni pracownicy przedsiębiorcy z Jedwabnego. Przed obliczem sądu stanęła także była księgowa PBO i pracownicy firmy, która układała kostkę brukową przed siedzibą Agromaszu przy ul. Kołobrzeskiej, mimo że materiał ów był zabezpieczony przez łomżyńską policję.
Oskarżeni nie przyznają się do winy. Prezesi PBO mówią, że gdy zamawiali towar w Jedwabnem, ich przedsiębiorstwo było w dobrej kondycji finansowej. Dopiero w połowie lipca komornik zablokował firmowe konta, a na wieść o tym banki wycofały się z kredytowania, co ostatecznie pogrążyło PBO. Szef Agromaszu twierdzi, że został wplątany w spór między PBO a firmą Męczkowskiego. W dobrej wierze kupił bowiem bruk od PBO i ma na to faktury.
Prokuratura jest innego zdania. Akt oskarżenia zarzuca wszystkim trzem oskarżonym, że działając wspólnie i w porozumieniu wyłudzili towar o wartości 86 tys. zł. Za wyłudzenie grozi od pół roku do ośmiu lat pozbawienia wolności.
Kolejna rozprawa w procesie odbędzie się 9 września o godz. 9.00. Przesłuchani zostaną świadkowie, którzy nie stawili się na rozprawę 22 lipca. Nie odebrali oni wezwań sądowych. Teraz doręczy je policja. Jeden ze świadków nie stawił się w sądzie bez usprawiedliwienia, za co został obciążony karą w wysokości 100 zł.
Obrońca prezesów PBO wystosował wniosek o sprawdzenie w wydziale gospodarczym Sądu Rejonowego w Ostrołęce, jakie wierzytelności wobec Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego miały: Urząd Miejski w Ostrołęce, Urząd Miejski w Ostrowi Mazowieckiej, Urząd Gminy w Lelisie i Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Sąd przychylił się do tego wniosku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki