Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Surowe. Festyn na pożegnanie lata. Atrakcje dla wszystkich [ZDJĘCIA]

Kazimierz Żyra
W Surowem pożegnali lato na wiejskim festynie. Było dużo niespodzianek

9 września w Surowem na wiejskiej działki w centrum wsi zorganizowano festyn na pożegnanie lata.

Surowe to największa wieś w gminie Czarnia. Poszczególne kolonie są jednak od siebie bardzo oddalone i jedną z form integracji wszystkich mieszkańców są wiejskie festyny.

Pierwszy z nich odbył się rok temu. Organizatorzy zachęceni ubiegłorocznym sukcesem postanowili w tym roku powtórzyć przedsięwzięcie.

W niedzielę 9 września zabawa rozpoczęła się już od godziny 13.00. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla przedstawicieli różnych grup wiekowych. Najmłodsi mogli korzystać z darmowej zjeżdżalni, zapleść sobie warkoczyki, umalować twarz, zjeść popcorn lub cukrową watę. Miejscowa firma zorganizowała przejazd specjalnej kolejki złożonej z małego ciągnika i składu miniaturowych pojazdów.

Starszych czekały trochę inne atrakcje, np. strzelnica paintballa i dojenie sztucznej krowy. W namiocie można było skosztować tradycyjnych potraw i napojów regionalnych. W trakcie imprezy dla wszystkich grał zespół Kurpiok, który także inicjował gry i zabawy dla najmłodszych.

W przerwie zaprezentowała się jedna z kandydatek na stanowisko wójta gminy Czarnia w nadchodzących wyborach samorządowych. Nie zabrakło muzyki biesiadnej i wspólnych tańców. Skoczne rytmy porwały do zabawy wielu mieszkańców Surowego. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Warto dodać, że wiejska działka w Surowem wygląda znacznie lepiej niż w poprzednim roku. Pojawiły się na niej dwie nowe altany, które będą służyły mieszkańcom wsi, choć niezbędne są jeszcze prace wykończeniowe. J

Spełnieniem ich marzeń byłaby jednak budowa wiejskiej świetlicy. W Surowem zawiązał się nawet społeczny komitet budowy takiego obiektu.

W organizację festynu „Aktywne pożegnanie lata” zaangażowało się wielu mieszkańców wsi Surowe. Przygotowali oni ciasta, potrawy i napoje regionalne. Aktywne były także lokalne instytucje (Urząd Gminy w Czarni, Gminna Biblioteka Publiczna w Czarni), organizacje i stowarzyszenie, m.in. KGW w Surowem, fundacja „Dobro.Stan”. Wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Nadleśnictwo Myszyniec, WORD w Ostrołęce i lokalne firmy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki