Sukcesy ostrowskich i ostrołęckich karateków na mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

red
Medale Mistrzostw Polski w przeddzień Święta Niepodległości.

10 listopada odbyły się w Ełku Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców.
Zawody zgromadziły 175 zawodników z 62 klubów z całej Polski. W turnieju uczestniczyli juniorzy oraz młodzieżowcy U21. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 5 zawodników.

W juniorach nasz klub reprezentowali: Jan Bilwin junior -65 kg , Magda Baczewska juniorka -55kg i Julia Skwierczyńska juniorka -55 kg. Wszyscy nasi zawodnicy wygrali swoje pierwsze walki w bardzo dobrym stylu. Jednak tylko Julia Skwierczyńska zdołała pokonać kolejne przeciwniczki i dotrzeć do finału. W drodze po srebro Julia musiała pokonać trzy przeciwniczki a nie było to łatwe - każdą zawodniczkę musiała pokonywać w dogrywce. Dopiero w finale sędziowie , również po dogrywce uznali, że lepsza jest zawodniczka z Niepołomic. Jan Bilwin i Magda Baczewska ostatecznie zostali sklasyfikowani na siódmych miejscach.

W kategorii młodzieżowców U21 reprezentowało nas dwoje zawodników – Michalina Chrobot seniorka -65 kg oraz w kata Maciej Grabowski – junior. Maciej, mimo że formalnie jest jeszcze juniorem, mógł w tych zawodach wystartować ze starszymi kolegami. Było to więc jego pierwsze starcie z młodzieżowcami (18-21 lat). Mimo że wszedł do drugiej tury kata to jednak nie zdołał przebić się przez starszych, bardziej doświadczonych i utytułowanych przeciwników i uplasował się na 7 miejscu. Michalina Chrobot z kolei przegrała swoją walkę o wejście do finału i ostatecznie zajęła 3 miejsce. Przeciwniczka, która wyeliminowała naszą zawodniczkę , Natalia Kondeusz z Leżajska, zajęła pierwsze miejsce. Dla Michaliny, która po poważnej kontuzji i trzyletniej przerwie w startach dopiero wraca do formy udział w tych zawodach był wdrożeniem się w kolejne starty w przyszłym sezonie.

Opiekunem zawodników oraz sędzią podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców był sensei Radosław Grabowski.
Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców miały bardzo dobrą oprawę. Atutem była duża i nowoczesna hala , rampa świetlna, bardzo dobre nagłośnienie. Podczas oficjalnego otwarcia wszyscy uczestnicy oraz widownia odśpiewali w całości hymn Polski. Zawody zorganizował Ełcki Klub Karate Kyokushin pod patronatem Polskiego Związku Karate.

Ostrołęka. Trzy medale dla MKKK

W mistrzostwach startowali także ostrołęczanie. Natalia Nalewajk została wicemistrzynią Polski w kat. młodzieżowców kobiet do 55 kg, po dwóch wygranych walkach (które zwyciężyła w znakomitym stylu) weszła do finału, przegrywając dopiero w dogrywce, niejednogłośną decyzją sędziów.
Krzysztof Modzelewski i Łukasz Kołodziejski wywalczyli brązowe medale w kat. młodzieżowców pow. 80 kg.
Natomiast junior Bartosz Wysocki przegrał walkę o wejście do strefy medalowej .
Opiekunami grupy byli sensei Artur Prusiński i sensei Marian Zając, a sędziował na zawodach sensei Wojciech Domański.