Sukcesy ostrołęczan w Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

red
Rewelacyjne starty odnotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka, którzy podczas 51 Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym zdobyli 25 medali, w tym : 10 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych.

Zawody rozgrywane były na pięknym i nowoczesnym basenie 50 metrowym we Wrocławiu w dniach 9-11 czerwiec 2017 r. W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli: Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski oraz Marysia Murawska, utytułowana młoda pływaczka trenująca na co dzień w UKS Piątka Ostrołęka.

Nasi zawodnicy oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych oraz cztery rekordy Polski. W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na czwartej pozycji.

Marysia Murawska w klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy zajęła I miejsce, a ponadto wśród seniorek uplasowała się na X miejscu. Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy w klasyfikacji generalnej uplasował się na II miejscu tracąc do pierwszej lokaty zaledwie cztery punkty. Kamil Bojarski w klasyfikacji generalnej w kategorii młodzik uplasował się na II miejscu. Karolina Kaczyńska w kategorii junior młodszy w klasyfikacji generalnej uplasowała się na VII miejscu.

W startach indywidualnych reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka prezentowali się następująco :
Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych zdobył w sumie dziewięć medali (5 złotych, 1 srebrny, 3 brązowe), a jego rywalizacja ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna zaangażowania. W swoich startach Hubert zajmował następujące lokaty : na dystansie 200 m z przeszkodami z czasem 2,04,35 s – I miejsce wśród juniorów i III miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 50.99 s – nowy rekord życiowy I miejsce wśród juniorów i V miejsce wśród seniorów, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 31,64 s – I miejsce wśród juniorów i nowy rekord Polski Juniorów oraz V miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m ratownik z czasem 56,99 – nowy rekord życiowy II miejsce wśród juniorów i III miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1;05;16 I miejsce wśród juniorów i nowy rekord Polski Juniorów oraz III miejsce wśród seniorów, na dystansie 200 m super ratownik I miejsce wśród juniorów i V miejsce wśród seniorów.

Marysia Murawska w swoich startach w kategorii junior młodszy zdobyła w sumie siedem medali (4 złote, 2 srebrne, 1 brązowy). Na dystansie 100 m z przeszkodami zajęła I miejsce z czasem 1,03,44 s – nowy Rekord Polski juniorów młodszych, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 1,08,19 s zajęła I miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 41,42 s zajęła I miejsce, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1,23,83 s zajęła I miejsce ustanawiając nowy Rekord Polski juniorów młodszych, wynik ten dał jej również II miejsce wśród seniorów. Marysia ponadto wspólnie z koleżankami z Sochaczewa reprezentując Województwo Mazowieckie w kategorii Open zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x50 m z przeszkodami i brązowy medal 4x50 m z pasem ratowniczym.

Mateusz Adamowski w swoich startach w kategorii junior młodszy zdobył w sumie pięć medali (1 złoty, 3 srebrne, 1 brązowy). Na dystansie 100 m z przeszkodami zajął III miejsce z czasem 1,03,07 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 59,96 s zajął II miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 37,50 s zajął II miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1,18,19 zajął I miejsce - nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratownik z czasem 1,06,11 II miejsce – nowy rekord życiowy.

Kamil Bojarski nasz najmłodszy reprezentant w kategorii młodzik we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe zdobywając w sumie trzy medale (2 srebrne, 1 brązowy) : na dystansie 100 m w płetwach III miejsce z czasem 1,14,26 s, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 47,90 s II miejsce, na dystansie 100 m ratownik II miejsce z czasem 1,13,48 s. Kamil ponadto na dystansie 100 m z przeszkodami uplasował się na VI miejscu.

Karolina Kaczyńska w kategorii junior młodszy w konkurencji 100 m ratownik zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski z czasem 1,15,34 s – nowy rekord życiowy. Karolina ponadto na dystansie 100 m holowanie manekina w płetwach z czasem 1,13,08 – nowy rekord życiowy zajęła IV miejsce, na dystansie 100 m z przeszkodami zajęła XII miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina zajęła XI miejsce, na dystansie 100 m kombinowane IX miejsce.

- Zarówno osiągnięte wyniki, zdobyte medale, poprawione rekordy życiowe oraz ustanowione rekordy Polski bardzo cieszą i motywują do jeszcze większej pracy. Odnoszone od wielu lat sukcesy zawodników WOPR-OS Ostrołęka zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej potwierdzają dobrą i przemyślaną pracę na treningach mimo ograniczonych środków finansowych. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom reprezentujących WOPR-OS Ostrołęka należą się serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki , postawę i zaangażowanie podczas mistrzostw. Chciałbym podziękować również wszystkim, którzy wspierają nasze działania, a w szczególności rodzicom zawodników i samorządowi ostrołęckiemu. Dla większości zawodników poza Hubertem Nakielskim nastąpi teraz okres zasłużonego odpoczynku. Hubert, który najprawdopodobniej będzie jedynym ostrołęczaninem startującym w Reprezentacji Polski na 10 Światowych Igrzyskach Sportu The World Games swoje przygotowanie do tej prestiżowej imprezy przygotowania rozpoczyna już teraz w Ostrołęce by następnie szlifować formę na obozie Kadry Polski w Szczecinie. W tym miejscu chciałbym podziękować firmie Forma 5 Club oraz Fast Diet Food za wspieranie Huberta w jego przygotowaniach. Wszystkim sympatykom w imieniu WOPR-OS Ostrołęka życzę spokojnego, miłego i bezpiecznego wypoczynku letniego – komentuje Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka.