Sukcesy ciężarowców UKS Atleta Ostrołęka

redZaktualizowano
Wicemistrzostwo Mazowsza, nowe rekordy życiowe i kwalifikacje do Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów do 20 lat wywalczyli ciężarowcy UKS ATLETA Ostrołęka.

W hali "SSA Legia 1926" Warszawa odbyły się 'w minioną sobotę Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Juniorek i Juniorów do lat 20. Wystąpiło w nich 21 kobiet i 42 mężczyzn.

Podczas zawodów nasi sztangiści uzyskali doskonałe wyniki w swoich kategoriach wagowych.

Dawid Bączek - junior młodszy (do 17 lat) w kategorii wagowej do 62 kg, startował po raz pierwszy w barwach UKS-u. Zajął IV miejsce z wynikiem w dwuboju 109 kg (45+64,) a Mateusz Tabaka uplasował się tuż za nim, z wynikiem 103 kg (48+55).

Wynikiem 135 kg (60+75) dziewiątą lokatę w kategorii wagowej 69 zajął Konrad Cybulski. Szkoda, że ów wynik nie daje prawa startu w MPJiJ do 20 lat – zabrakło 5 kg.

W kategorii do 77 kg startowało aż czterech ostrołęckich sztangistów. Najlepszy z nich okazał się Krzysztof Szabłowski z wynikiem 167 kg (72+95) w dwuboju. Krzysztof poprawił swój wynik aż o 19 kg, ale pozwoliło to na zajęcie 6. lokaty. Tuż za nim uplasował się Daniel Siemiński z wynikiem 150 kg (69+82). Ci dwaj zawodnicy tymi wynikami uzyskali kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do 20 lat. Kolejne miejsca zajęli: siedemnastoletni Jacek Nakielski i szesnastoletni Michał Niedźwiecki z identycznymi wynikami po 136 kg w dwuboju (59+77).

W kategorii do 85 kg startował Dominik Kulesza, który wynikiem w dwuboju 227 kg. (101+126) wywalczył 4. miejsce w tejże kat. wagowej i tym samym uzyskał prawo startu w MPJiJ do 20 lat 28-30 kwietnia w Łukowie.

Arkadiusz Cybulski i Tobiasz Tomczak prezentowali swoją siłę w kategorii wagowej do 94 kg. Arek z nowym rekordem życiowym 191 w dwuboju (86+105) został wicemistrzem Mazowsza i zarazem uzyskał kwalifikacje do startu w MPJiJ w Łukowie. Natomiast junior młodszy - Tobiasz Tomczak wynikiem 131 kg (56+75) wywalczył piąte miejsce wśród mazowieckich dwudziestolatków.

Dokonano również klasyfikacji drużynowej i tak wśród szesnastu startujących drużyn uplasowaliśmy się na szóstej pozycji.

Wielkie brawa dla całej naszej drużyny i podziękowania za wsparcie dla firm: STAN-OIL oraz DAREX.

Zadowoleni trenerzy: Karol i Zbigniew Janczewscy oraz Władysław Niedźwiecki