MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stypendyści pana premiera

paf
Jest ich 84. Osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w swoich szkołach. Teraz w nagrodę premier RP będzie przez cały rok szkolny wypłacał im po 258 złotych miesięcznie. Mowa o stypendystach prezesa Rady Ministrów.

7 października wręczono dyplomy uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu działania delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie. Uroczystość odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Osobiście gratulował stypendystom Józef Oleksy, marszałek Sejmu. - Musicie uwierzyć, że w życiu można osiągnąć sukces - mówił marszałek. - To zadecydowało o rozwoju Stanów Zjednoczonych. Tam ludzie uwierzyli w swoje możliwości. Uwierzyli, że mogą odnieść sukces. Nieważne - duży czy mały. Ważne, że to sukces osiągnięty dzięki własnej pracy. Z całą pewnością nagrodzeni w czwartek stypendyści są na dobrej drodze. By uzyskać stypendium premiera, uczniowie musieli osiągnąć najwyższą średnią ocen w swojej szkole i nie mogła ona być niższa niż 4,75. Ponadto musieli uzyskać co najmniej dobrą ocenę z zachowania. Kandydatów typowały samorządy uczniowskie i przedstawiały radom szkół lub radom pedagogicznym. Jaki jest przepis na sukces? - Na pewno trzeba wiele pracować - wyjaśnia Monika Cichowska z Technikum Handlowego przy Zespole Szkół nr 2 w Wyszkowie (średnia 5,5). - Osiągnięcie takiego wyniku nie jest bardzo trudne, o ile nie ma się zbyt wielu zaległości. Ten sposób na sukces potwierdza Grzegorz Szredziński z Technikum Mechanicznego przy ZS nr 2 w Wyszkowie (średnia 5,1). - Według mnie tylko dzięki systematyczności można osiągnąć dobrą średnią. Ale stypendium od prezesa Rady Ministrów w szkole średniej to dopiero pierwszy krok w życiu tych młodych ludzi. Wszyscy stypendyści planują kontynuowanie nauki na studiach. - Myślałam o rachunkowości - zdradza Monika Cichowska. - Ja zastanawiałem się nad studiami technicznymi - mówi Grzegorz. - Być może będzie to wydział transportu lub mechatroniki. W powiecie wyszkowskim stypendia otrzymało szesnaścioro uczniów.

***

Uczniowie z powiatu wyszkowskiego, którzy otrzymali stypendium prezesa Rady Ministrów, na wspólnej fotografii z dyrektorami szkół i marszałkiem Sejmu Józefem Oleksym: Monika Cichowska, Technikum Handlowe w Wyszkowie; Daria Dunajewska, Liceum Ogólnokształcące w Wyszkowie; Małgorzata Jechna, Liceum Profilowane w Wyszkowie; Marcin Jasiński, Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w Zabrodziu; Paweł Kraska, Technikum Drzewne w Wyszkowie; Michał Lewandowski, Liceum Ogólnokształcące w Wyszkowie; Marta Młynarska, Technikum Handlowe w Wyszkowie; Justyna Morawska, Technikum Hotelarskie w Wyszkowie; Mariusz Pamrowski, Technikum Elektryczne w Wyszkowie; Ewa Rembelska, Technikum Gastronomiczne w Wyszkowie; Michał Rutkowski, Liceum Ogólnokształcące w Wyszkowie; Agata Siedliska, I Liceum Ogólnokształcące w Wyszkowie; Grzegorz Szredziński, Technikum Mechaniczne w Wyszkowie; Kamil Szymański, Technikum Ekonomiczne w CKU w Wyszkowie; Tomasz Szymański, Technikum Budowlane w Wyszkowie; Magdalena Trojanek, Technikum Ochrony Środowiska w Wyszkowie; Ewelina Justyna Zagańczyk, Liceum Profilowane w Wyszkowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki