Stypendia Pomostowe do zdobycia! Na maturzystów 2021 czekają stypendia na I rok wymarzonych studiów

Materiał informacyjny FEP
Udostępnij:
Trwa rekrutacja do XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Ponad 500 stypendiów na pierwszy rok studiów czeka na ambitnych i zdolnych maturzystów 2021 z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne. Roczna wysokość stypendium to 7000 zł. Przyszli studenci mogą aplikować o stypendia do 16 sierpnia.

Dla kogo przeznaczone są stypendia?

„Stypendia Pomostowe” to ogólnopolski, rozbudowany program stypendialny dla studentów na pierwszy rok studiów i dalsze lata edukacji akademickiej. O stypendia na I rok mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści ze wsi i małych miejscowości, osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin (dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 1960 zł brutto), którzy rozpoczną studia dzienne w akademickich uczelniach publicznych.

Poza tym młodzi ludzie ubiegający się o stypendium powinni spełniać jeden z czterech warunków:

• być dzieckiem byłego pracownika PGR,
lub
• być finalistą olimpiady przedmiotowej w szkole ponadgimnazjalnej,
lub
• pochodzić z rodziny wielodzietnej albo być wychowankami rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka,
lub
• posiadać rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej biorącej udział w programie.

W tym roku w programie uczestniczą 73 lokalne NGO z całej Polski, rekomendujące kandydatów ze swoich terenów.

Jaka jest wysokość stypendium?

Stypendium pomostowe na I rok studiów wynosi 7000 zł i jest wypłacane w ratach przez 10 miesięcy roku akademickiego.

Po pierwszym roku stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze:

• stypendiów na II rok studiów
• stypendiów na III i IV rok studiów
• stypendiów językowych
• stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię
• stypendiów doktoranckich

Uczestnicy programu mogą również brać udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach rozwijających ich kompetencje ułatwiające wejście na rynek pracy i budowanie późniejszej kariery zawodowej.

Kiedy można składać wnioski o stypendium?

Rekrutacja do programu przebiega on-line na www.stypendia-pomostowe.pl
Aplikacja do składania wniosków otwarta jest do 16 sierpnia 2021 r., do godz. 16.00.

Dzięki Partnerom programu finansującym stypendia, w rozpoczynającym się w październiku roku akademickim blisko 1000 studentów otrzyma stypendia oraz możliwość udziału w warsztatach i szkoleniach, w tym ponad 500 studentów otrzyma stypendia na I rok studiów – informuje Anna Nowak z Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Zapraszamy maturzystów spełniających warunki programu do aplikowania o stypendia na wymarzone studia.

Dla wszystkich kandydatów, którzy spełniają warunki Programu Stypendiów Pomostowych i będą aplikować o stypendia na pierwszy rok studiów Fundacja przygotowała przewodnik z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Można znaleźć w nim odpowiedzi na pytania dotyczące aplikowania, kryteriów, obliczenia dochodu oraz dokumentów, które należy dołączyć do wniosku o stypendium.

O Programie

„Stypendia Pomostowe” są jedną z największych pozarządowych inicjatyw stypendialnych w Polsce. Dotychczas, w ramach programu, przyznano ponad 25 tysięcy różnego rodzaju stypendiów, w tym ponad 17 tysięcy na pierwszy rok studiów. Partnerami Strategicznymi Programu są: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Narodowy Bank Polski, Partnerzy Główni: Fundacja Wspomagania Wsi, Fundacja BNP Paribas, Partnerzy: koalicja blisko 90 lokalnych organizacji pozarządowych. Na realizację dziewiętnastu edycji programu Partnerzy przeznaczyli ponad 123 miliony zł.

Program jest realizowany przy współpracy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Centrum im. Profesora Bronisława Geremka oraz Fundacji Stocznia.

Program prowadzi Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: www.stypendia-pomostowe.pl

***************

Realizator Programu:
Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości istnieje od 1991 roku. FEP działa na rzecz wyrównywania szans młodzieży pochodzącej z rejonów wiejskich w dostępie do edukacji wyższej oraz zapewnienia polskim studentom poziomu wykształcenia, który umożliwi im skuteczne konkurowanie na międzynarodowym rynku pracy. Główne działania Fundacji koncentrują się na przyznawaniu stypendiów studentom wszystkich lat studiów, począwszy od I roku studiów, w ramach prowadzonego od 2002 roku Programu Stypendiów Pomostowych; inicjowaniu i organizowaniu konkursów przyczyniających się do rozwoju przedsiębiorczości oraz konferencji; dofinansowywaniu nauki w kraju i za granicą. Fundacja jest również realizatorem Programu Projektor, w którym wolontariusze – studenci prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci z małych miejscowości.
www.fep.lodz.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Stypendia Pomostowe do zdobycia! Na maturzystów 2021 czekają stypendia na I rok wymarzonych studiów - Dziennik Łódzki

Więcej informacji na stronie głównej Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie