Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stulatek z ulicy Traugutta

tk
Roch Szabłowski
Roch Szabłowski T. Kania
Ostrołęczanin Roch Szabłowski obchodził podwójne święto - imieniny i urodziny. Wydarzenie tym większe, że były to już setne urodziny pana Rocha.

W domku przy ulicy Traugutta w Ostrołęce, w którym Roch Szabłowski mieszka od 1959 roku, zebrała się 16 sierpnia wielopokoleniowa rodzina jubilata. Była wśród nich córka pana Rocha Apolonia, wnuki, prawnuki, a także dwójka spośród szóstki praprawnuków.
Roch Szabłowski był kawalerzystą z jednostki w Komorowie. W 1939 roku brał udział w wojnie obronnej, aresztowany przez sowietów znalazł się w więzieniu w Łomży. Uwolnili go Niemcy, kiedy przez Łomżę przechodziła linia frontu działań radziecko-niemieckich.
Zawsze żywo interesował się bieżącymi wydarzeniami. Swój światopogląd kształtował słuchając Radia Wolna Europa. Bardzo oczytany, lubił gromadzić książki.
Pan Roch nigdy nie narzekał na zdrowie. Tak jest i teraz, ma problemy jedynie ze słuchem.
- Jest bardzo aktywny, dużo spaceruje - mówi Apolonia Mirecka, córka jubilata. - Bardzo nie lubi, kiedy ktoś mu w czymkolwiek pomaga. Chce być samodzielny, choć kosztuje go to nieraz dużo sił.
W uroczystości wzięli udział prezydent Ostrołęki Ryszard Załuska, wiceprezydent Stanisław Rybski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Grażyna Kacprzyńska, którzy wręczyli panu Rochowi kwiaty, dyplom i jubileuszową nagrodę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki