MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studniówka Kopernika w Szulborzu Wielkim. Tak bawili się maturzyści LO w Ostrowi Mazowieckiej 4.02.2023

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Bal studniówkowy uczniów ostrowskiego Kopernika odbył się w sali bankietowej Tango w Szulborzu Wielkim. Na balu bawiło się ok. 170 maturzystów z sześciu klas oraz ich osoby towarzyszące, przedstawiciele Rady Rodziców oraz zaproszeni goście: sekretarz powiatu, dyrekcja i grono pedagogiczne.
od 16 lat

Bal rozpoczął się od części oficjalnej, prowadzonej przez uczniów: Natashę i Adriana, podczas której wystąpili przedstawiciele maturzystów, Samorządu Uczniowskiego, a także sekretarz powiatu Ewa Suchcicka (która odczytała list od starosty ostrowskiego), dyrektor LO Monika Kuziak oraz przewodnicząca Rady Rodziców Jolanta Andruszkiewicz.

W tej części uroczystości młodzież powitała gości i podziękowała swoim rodzicom, nauczycielom i wychowawcom za okazane wsparcie i wiedzę, którą im przekazali. Podziękowania dla wychowawców były w formie upominków, kwiatów, ale także wierszy autorstwa maturzystów: Kingi Pazik i Olafa Spinka. Uczennice Kopernika zaśpiewały także dwa utworu muzyczne: Julia Leszczyńska wykonała "Niech żyje bal", a "Powróćmy jak za dawnych lat" zaśpiewała Paulina Pieniążek. Scenariusz uroczystości przygotowała pedagog Magdalena Konrad oraz uczniowie z Samorządu Uczniowskiego.

- To wielki zaszczyt być dzisiaj z wami na tym balu studniówkowym. Dzisiejszy wieczór jest uroczysty nie tylko dla was, ale też dla nauczycieli i całej społeczności szkolnej. Jest również szczególnie ważny dla mnie, bo jest to pierwsza studniówka, w której występuję jako dyrektor szkoły i mam nadzieję, że do końca życia będę ją mile wspominać. To wielka radość móc z wami dzielić tę wyjątkową chwilę, w której tak wyraźnie widać, że z nastolatków, dzieci które prawie 4 lata temu przekroczyły próg naszego liceum, staliście się dorosłymi ludźmi - mówiła dyrektor Monika Kuziak. - (...) Moje serce, serca waszych nauczycieli, waszych rodziców dzisiaj rozpiera duma. Ale wiedzcie, że tak naprawdę każdego dnia jesteśmy z was dumni. Cieszymy się wami i tym, jak na naszych oczach zmieniacie się, dojrzewacie, dorastacie.

Zobaczcie dwie galerie zdjęć z tegorocznego balu Kopernika:

Bal studniówkowy ostrowskiego Kopernika, część 2. Zdjęcia

Studniówka Kopernika w Szulborzu Wielkim. Tak bawili się mat...

W imieniu rodziców tegorocznych maturzystów wystąpiła Jolanta Andruszkiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców: podziękowała dyrekcji i pedagogom za czas poświęcony na kształtowanie osobowości dzieci. Podkreśliła, że rodzice są świadomi tego, jak wielki wpływ mają nauczyciele na drogę, którą obiorą. Szczególne podziękowania skierowała do wychowawców, którzy otaczali opieką i okazywali wsparcie. Potem zwróciła się do młodzieży:

Droga młodzieży pamiętajcie, że sukces w dorosłym życiu można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu, a także wiarą, że często nawet najbardziej szalone marzenia mogą się spełnić – wystarczy tylko tego bardzo chcieć. Życzę wam spełnienia tych najskrytszych marzeń i zrealizowania wyznaczonych celów. Dzisiaj jednak jest ten wieczór, kiedy możecie zapomnieć o obowiązkach, dzisiaj czeka was wyjątkowy bal – bal studniówkowy. Niech towarzyszy wam dobry humor, bo to wasza noc, niezwykła i wymarzona. My, rodzice, chcemy z podziwem patrzeć, jak wspaniale się bawicie: młodzi, uśmiechnięci, beztroscy, a zarazem już dorośli i odpowiedzialni. Życzę wam, abyście z radością i odrobiną melancholii wracali kiedyś do wspomnień dzisiejszej nocy

– mówiła przewodnicząca Rady Rodziców.

Na koniec Jolanta Andruszkiewicz podziękowała młodzieży i rodzicom za świetną współpracę i zaangażowanie w przygotowanie balu.

Po oficjalnym otwarciu balu studniówkowego przez dyrektor szkoły, uczniowie zatańczyli poloneza, do którego choreografię ułożyła Martyna Swaczyna. Potem rozpoczęła się mniej oficjalna część balu: wspólne zdjęcia, tańce i śpiewanie.

Bal studniówkowy Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika odbył się w sobotę, 4 lutego.

Bal studniówkowy mają już za sobą cztery inne szkoły z pow. ostrowskiego:

Studniówka Rubinka w Szulborzu Wielkim. Maturzyści z Zespołu...

Studniówka 2023 Zespołu Szkół im. St. Staszica w Małkini Gór...

Studniówka Technikum Lotniczego w Nagoszewie. Bal studniówko...

Studniówka 2023 Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki