MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studenci III Wieku

Ewelina Przygoda
Ponad 60 osób, które systematycznie uczestniczyły w zajęciach w ramach wyszkowskiego Uniwersytetu III Wieku, otrzymało certyfikaty. Wręczono je na spotkaniu, które podsumowywało działalność Uniwersytetu w roku 2010/2011.

Podsumowania dokonano w WOK "Hutnik". Dyrektor "Hutnika" Artur Laskowski podkreślił, że ma nadzieję, ze Uniwersytet będzie się rozwijał, na co wskazuje systematyczność przychodzenia uczestników zajęć. Założeniu instytucji przyświecała myśl, że do końca życia powinno się mieć, co poznawać. Artur Laskowski przyznał, że na tym właśnie polega piękno życia. Możemy być ekspertami w danej dziedzinie, ale inna może być dla nas jeszcze nie odkryta i chętnie poznamy i nauczymy się nowych rzeczy. Tak też było na zajęciach Uniwersytetu. Inauguracja odbyła się w listopadzie 2010 roku.
- Uważaliśmy, że jest zapotrzebowanie na wiedzę dla ludzi III wieku - wyjaśniła Maria Ślubowska, koordynatora Uniwersytetu.
Przez ten czas odbyło się 13 spotkań, na których wygłoszono 32 wykłady. Przeciętnie uczestniczyło w nich około 50 osób.
- To był pierwszy rok. Uczyliśmy się razem z państwem i staraliśmy się w państwa zaangażować w działalność uniwersytetu - powiedziała Maria Ślubowska.
Oprócz wykładów chętni mogli wzięć udział w kółkach zainteresowań: turystyczno - krajoznawczym, informatycznym, lektoracie języka angielskiego, zajęciach z tańców w kręgu i dyskusyjnym klubie filmowym.
- Najważniejsze, że wytrwaliście. Mam nadzieję, że się poznaliśmy i w przyszłym roku wypracujemy nowe, ciekawsze formy spotkań i że uda nam się zachęcić więcej osób do uczestnictwa w zajęciach - stwierdziła Maria Ślubowska.
W imieniu uczestników zajęć podziękowania Arturowi Laskowskiemu i Marii Ślubowskiej złożyła Zofia Skóra i Władysław Jasiński. Recital dała Alicja Mieszało.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki