Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Strażacy uhonorowani

(as)
Zgodnie z kalendarzem, obchody święta strażaka, przypadają 24 maja - w dniu świętego Floriana. Jednostki PSP w Przasnyszu świętowały 16 maja. Najpierw były przemówienia, życzenia, odznaczenia i awanse, potem grochówka w Przejmach.

W województwie mazowieckim jest 208 komend PSP i ponad dwa tysiące jednostek ochotniczych, dlatego też uroczystości w kolejnych miejscowościach trwają zwykle od maja do czerwca. - Nie możemy być wszędzie, ale 24 maja są wojewódzkie obchody w Wyszkowie połączone z oddaniem nowowybudowanej strażnicy - zapraszał do wspólnego świętowania zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP starszy brygadier Ryszard Psujek.
Dodajmy, że oprócz jednostek zawodowych, w powiecie przasnyskim stacjonuje 52 jednostki OSP, w tym kilka drużyn młodzieżowych, w sumie 1700 strażaków ochotnikow. W ich imieniu za owocną współpracę dziękował druh Ludwik Rogowski, członek zarządu wojewódzkiego i prezes zarządu powiatowego OSP. - To dzięki ochotnikom tradycje straży pożarnych podtrzymywane są na naszym terenie już ponad 120 lat. Wielkie w tym zasługi strażaków zawodowych - mówił Rogowski.
Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa został odznaczony Zenon Szczepankowski i Tadeusz Rudowski, srebrne medale za zasługi dla pożarnictwa zostały wręczone Waldemarowi Trochimiukowi, Robertowi Fidurskiemu i Bogdanowi Szurpnickiemu, a brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa zawisły na piersi Zbigniewa Kowalewskiego i Krzysztofa Morawskiego. Sławomir Nistępski i Bogdan Rzepczyński zostali odznaczeni srebrnym krzyżem za zasługi, a brązowym Mariusz Karpiński.
Święto strażaków to także czas na awanse. Tak też się stało 16 maja. Na wyższe stopnie zostali mianowani: Waldemar Jeznach (aspirat sztabowy), Michał Jaworski (starszy aspirant), Dariusz Mikołajewski (starszy ogniomistrz), Tomasz Tadrzak (ogniomistrz) i Tomasz Kossak (młodszy ogniomistrz). Ponadto trzydniowym urlopem zostali wyróżnieni: Waldemar Jeznach, Marian Kuta i Bogdan Szurpnicki.
Starosta Szczepankowski był wyraźnie wzruszony. - To pierwsze odznaczenie w moim życiu, dlatego będę je najbardziej pamiętał i szanował - podkreślił starosta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki