Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Stragan pełen liryki

Marek Chrzanowski
Muzyczne trio na Straganie z Poezją w muzeum
Muzyczne trio na Straganie z Poezją w muzeum Fot. M. Chrzanowski
Miłośnicy przasnyskiej poezji spotkali się w niedzielę 9 listopada na Straganie z Poezją. Prowadzący spotkanie Piotr Kaszubowski i Krzysztof Turowiecki mieli rozbieżne zdania czy jest to już siódmy, czy dziewiąty stragan, jednak bezsprzecznym pozostał fakt, że honorowy szklany gąsior od wina zapełnił się już wieloma wspaniałymi wierszami.

Muzyczne trio na Straganie z Poezją w muzeum
(fot. Fot. M. Chrzanowski)

Po krótkiej dyskusji, prowadzący uznali, że powinna zostać siódemka jako magiczna liczba. Tradycyjnie sierotka z kapelusza losowała kolejno recytujących swoją poezję artystów. Po każdych kolejno prezentowanych trzech wierszach muzyczne trio w składzie Grzegorz Czaplicki - gitara, Marcin Grochowski - bongosy i Tomasz Turowiecki - gitara prezentowało niespodziankę muzyczną - utwory znane i mniej znane. Wśród mniej znanych znalazła się piosenka "Ławniki" mówiąca o ostatnich wyborach ławników w mieście. Wspaniały klimat, który udało się stworzyć w niewielkiej sali muzeum podczas ponad godzinnego spotkania uświetniły wiersze Aliny Pawłowskiej, Marii Kosman, Witolda Adama Rosołowskiego, Danuty Kocięckiej, Anny Jelińskiej, Krystyny Milczarek, Piotra Kaszubowskiego, Krzysztofa Turowieckiego, Grzegorza Jasińskiego, Andrzeja Ciuby oraz debiutującej na tym straganie Bożeny Parzuchowskiej.
- Każdy człowiek wrażliwy na piękno jest poetą, dlatego wszyscy, którzy przybyli na ten miły poetycki wieczór mogą poczuć się dziś poetami - powiedział Andrzej Ciuba. A nauczyciel i poeta Mieczysław Stusiński przeczytał fragment swojego opowiadania pt. "Eliksir".
Organizatorami imprezy byli Muzeum Historyczne i Naczelny Organ Wesołej Komitywy Uzurpatorów Rzeczywistości.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki