Start zdominowany przez Sokoła w drugiej lidze

Sokół w dobrej dyspozycji w rozgrywkach II ligi
Sokół w dobrej dyspozycji w rozgrywkach II ligi C. Gołaś
Koszykarze ostrowskiego Sokoła mają za sobą bardzo udane spotkania w końcówce 2015 roku.

W ostatnim z nich podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela pokonali MKS Start Lublin 86:57, już w pierwszej kwarcie osiągając znaczną przewagę. Początek spotkania w hali przy ulicy Trębickiego dla gospodarzy był bardzo udany. Pierwszą kwartę Sokół wygrał 30:16, w drugiej przegrał nieznacznie 15:16 i do przerwy miał aż piętnaście punktów przewagi nad rywalem z Lublina.

Po zmianie stron świetnie dysponowani tego dnia podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela jeszcze powiększyli przewagę. Świetne spotkanie rozgrywali Piotr Barszcz i Michał Wojtyński, którzy w całym meczu zdobyli odpowiednio 24 i 22 punkty. W trzeciej kwarcie ostrowscy koszykarze wygrali 25:15, a w ostatniej odsłonie meczu 16:10 i w całym spotkaniu pokonali gości różnicą aż 29 punktów.
Koszykarzy Sokoła Ostrów Mazowiecka po 12. kolejkach plasują się w tabeli II ligi - grupy B na piątej pozycji z dorobkiem 19 punktów. Do lidera tracą cztery punkty, ale do trzeciego AZS UMCS Lublin zaledwie jeden.

Kolejne spotkania Sokół czeka na wyjeździe już w nowym 2016 roku. W niedzielę, 10 stycznia o godz. 17.00 rywalem podopiecznych trenera Grzegorza Helcbergiela będzie KS Księżak Łowicz.

Sokół Ostrów Mazowiecka - MKS Start Lublin 86:57 (30:16, 15:16, 25:15, 16:10)