MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Starosta zapowiada oszczędności

(mb)
Na ostatniej w ubiegłym roku sesji starosta zapowiedział radnym powiatu, że Nowy Rok będzie dla powiatu trudny.

30 grudnia w Makowie obradowała Rada Powiatu. Porządek sesji był raczej skromny. Radni bez dyskusji przyjęli sprawozdania z zakresu ochrony przyrody oraz ochrony roślin i nasiennictwa.
Komisja rewizyjna przygotowała plan pracy na ten rok, który został przyjęty przez radnych. Planowane są kontrole w Zespole Szkół w Różanie, w Zespole Szkół w Krasnosielcu oraz w Domu Pomocy Społecznej w Makowie.
Radni dokonali ostatnich zmian w budżecie powiatu, który ostatecznie zamknie się dochodami w kwocie nieco ponad 23 mln zł i wydatkami wyższymi o prawie 900 tys. zł.
- Mijający rok nie był łatwy, o czym świadczą kredyty, które trzeba było zaciągnąć dla "spięcia" budżetu - powiedział starosta Kazimierz Białobrzeski na wstępie życzeń noworocznych, które złożył. - Przed nami jednak jest trudny rok 2004. Budżet będzie skromniejszy, a powiatowi dopisano więcej zadań. Już wiemy, że trzeba będzie bardzo oszczędzać.
Jako pierwsi zareagowali na to jeszcze przed sesją radni z opozycyjnego Porozumienia Samorządowego, którzy złożyli zapowiadany wcześniej projekt obniżenia diet radnych (o szczegółach napiszemy wkrótce).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki