Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Starosta chybił

(mb)
Prokurator nie potwierdził podejrzeń starosty makowskiego w sprawie nieprawidłowości w dokumentach związanych z powiatową gazetą samorządową.

22 grudnia Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu umorzyła dochodzenie w sprawie ewentualnego sfałszowania dokumentów związanych z wydawaniem dwutygodnika samorządowego "Ziemia Makowska".
- Dochodzenie zostało umorzone, ponieważ nie zostało popełnione przestępstwo - powiedział nam prokurator rejonowy Waldemar Osowiecki.
Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu starosta Białobrzeski zwolnił z pracy redaktora naczelnego gazety - Łukasza Jakubowskiego i pracownika redakcji Marka Napiórkowskiego. Obaj odwołali się do sądu pracy i w rezultacie zawartej ugody starosta wypłaci im odszkodowania. Starosta ponadto uważa, że obaj byli pracownicy redakcji fałszowali dokumenty związane z wydawaniem gazety i skierował do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Przestępstwa jednak nie było, co wynika z niedawnego postanowienia prokuratury.
Przypomnijmy też, że Marek Napiórkowski zwrócił się do przewodniczącego Rady Powiatu z wnioskiem, aby gospodarkę finansową gazety zbadała Regionalna Izba Obrachunkowa. Na razie - po raz drugi - wnioskiem tym zajmuje się komisja rewizyjna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki