Srebro ostrołęckich koszykarek w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Żyrardowie. Pierwszy taki sukces od 19 lat!

redakcja
Bardzo dużym sukcesem zakończył się udział koszykarek ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Żyrardowie.

Zawodniczki trenujące na co dzień pod wodzą trenera Tomasza Pierzchały w Unii Basket Ostrołęka wywalczyły srebrne medale, wcześniej zdobywając w poszczególnych etapach Igrzysk Młodzieży Szkolnej tytuły mistrzyń miasta oraz mistrzyń w eliminacjach międzypowiatowych.

Podczas turnieju finałowego Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Żyrardowie ostrołęczanki odbyły pięć spotkań, konkurując z zawodniczkami z silnych ośrodków koszykarskich z Piaseczna, Płocka, Grójca, Glinojecka, Żyrardowa.

Podopieczne trenera Tomasza Pierzchały przegrały jedynie z SP 3 Żyrardów 21:65 /mistrzynie finałów mistrzostw polski z roku 2017/ i zajęły drugą lokatę.

Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 12 zespołów z Mazowsza.

Koszykarki SP nr 10 /klasy VI B i VI E/ srebrne medale wywalczyły w składzie: Julia Hyjek, Patrycja Żebrowska, Oliwia Mateuszczyk,
Julia Glinka, Marta Godzieba, Julia Niedźwiecka, Natalia Szkółka, Alicja Pierzchała, Wiktoria Woźniak, Zuzanna Stryjewska, Dominika Korczakowska i Magda Zalewska.

Julia Hyjek została wybrana do grona pięciu najlepszych zawodniczek turnieju.