MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Srebro Marty i brąz Manueli

cb
Łódź, 16.07 i Gdynia, 9.07. Srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyła Marta Kot. Reprezentantka UŚKS Ostrołęka była druga na dystansie 200 m stylem motylkowym z czasem 2:21,78. Na 50 m motylkiem Marta wygrała finał B (29,24).

W Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w Gdyni startowały za to Manuela Wikieł (UŚKS Ostrołęka) i Paulina Dawid (Piątka Ostrołęka). Medal zdobyła Manuela, która była trzecia na 800 m stylem dowolnym z wynikiem 9:34,00. Niewiele brakowało do trzeciego miejsca na dystansie o połowę krótszym. Podopieczna Włodzimierza Janczewskiego zajęła jednak czwarte miejsce osiągając 4:40,57. Dwieście dowolnym Manuela zakończyła na piątej pozycji - 2:14,42. Paulina Dawid najlepszy występ zaliczyła na 100 m motylkiem, gdzie zwyciężyła w finale B z wynikiem 1:10,93. Jedenaste miejsce zajęła na 200 m (2:38,29).