Srebro i brąz dla Manueli

AD
medalista MP - Manuela Wikieł
medalista MP - Manuela Wikieł Fot. S. Wikieł
Srebro i brąz padły łupem Manueli Wikieł na Mistrzostwach Polski 16-latków w Zamościu.

Zawodniczka UŚKS Ostrołęka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Srebrny medal Manuela wywalczyła na 800 m stylem dowolnym - 8:55,85, zaś brązowy na 400 m również stylem dowolnym - 4:18,55. Srebrny medal na 400m Manuela przegrała o 0,05 sekundy zaś na 200 m brązowy byłby jej, gdyby popłynęła 0,3 sekundy szybciej - 2:05,25. Różnice czasowe o jakie przegrała zawodniczka UŚKS to długość paznokcia lub mocniejsze dotknięcie do ściany (wszędzie na tej randze zawodów pomiar jest elektroniczny). Czasy uzyskane przez Manuelę dałyby jej medale również na MP 17-18 lat, które odbyły się w Ciechanowie również w tym samym terminie. Trenera i opiekunów Manueli cieszą bardzo wyniki uzyskane przez zawodniczkę tym bardziej, że jest ona bardzo blisko uzyskania minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, które na początku kwietnia odbędą się na basenie 50-metrowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jednocześnie pływaczka bardzo podskoczyła w rankingu europejskim juniorów zajmując na 400 m czternastą lokatę zaś na 800 m plasując się na piętnastej pozycji.