MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sprawa sieci w zawieszeniu

Jarosław Sender
Zarząd spółki "Juma" złożył syndykowi masy upadłościowej PHU "Inkluz" ofertę zakupu sieci ciepłowniczej. Miasto zaciągnie na ten cel kredyt, który przekaże spółce w formie pożyczki.

- Oferta została złożona 30 lipca. Spółka określiła w niej maksymalną kwotę zakupu sieci i węzłów na blisko 1 mln 600 tys. złotych oraz warunki płatności i termin zawarcia ewentualnej transakcji - mówi wiceburmistrz Grzegorz Napiórkowski.

Jeśli oferta zostanie przyjęta, finalizacja transakcji powinna nastąpić w ciągu 30 dni, licząc od daty przyjęcia.

Spółka zaproponowała syndykowi, że ureguluje należności w trzech równych ratach, do końca grudnia 2010 roku. Na rozstrzygnięcie oferty zaproponowano syndykowi miesiąc. W piątek, 20 sierpnia, w Łomży odbyło się posiedzenie rady wierzycieli. Niestety, nie rozstrzygnęło niczego, bowiem do podjęcia decyzji zabrakło kworum.

- Jeszcze dziś wystosuję do spółki "Juma" pismo w tej sprawie - powiedział nam syndyk Andrzej Fabiś. - Rada wierzycieli składa się z trzech osób. Ponieważ jednej zabrakło, a dwie pozostałe miały odmienne stanowiska, niemożliwe było podjęcie decyzji - wyjaśnia sytuację Fabiś. Syndyk uważa jednak, że choć wśród wierzycieli nie ma jednomyślności, to szansa na zawarcie transakcji nadal istnieje.

Adam Grabowiec, prezes spółki "Juma", poproszony o komentarz powiedział nam, że to dla spółki dobra wiadomość, ale ustosunkuje się do niej dopiero po otrzymaniu oficjalnej informacji od syndyka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki