Sportowiec Roku 2014 - dziesiątka najpopularniejszych. Zobacz wideo

Dziesiątka najpopularniejszych sportowców roku 2014.
Dziesiątka najpopularniejszych sportowców roku 2014. S. Kaczmarczyk
Angelika Wikieł została uznana przez Czytelników "Tygodnika Ostrołęckiego" Sportowcem Roku 2014.

Niezwykle utalentowana pływaczka jest złotą i srebrną medalistką zimowych i letnich mistrzostw Polski w kategorii juniorów 16-letnich na 100 i 200 metrów stylem klasycznym z 2014 roku. Zawodniczka zdobyła również złoto na 200 m stylem klasycznym podczas wielomeczu z udziałem jedenastu państw w Aleksandropolu, w Grecji. W Mistrzostwach Europy Juniorów na 200 m stylem klasycznym zajęła jedenaste miejsce. Brąz wywalczyła z kolei w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców na 200 m stylem klasycznym. Zajmowała również medalowe pozycje w imprezach z cyklu Grand Prix Polski. W sumie otrzymała 542 głosy.

Kolejne miejsca w głosowaniu Czytelników TO zajęli: Kamil Ludwiczak (UMKS Trójka Ostrołęka) - 480 głosów, Karol Bojarski (Ostrołęckie WOPR) - 476, Piotr Drężek (Fight Academy Ostrołęka) - 340, Piotr Milewski (Pekpol Ostrołęka) - 325, Jakub Waszkiewicz (UMKS Victoria Ostrołęka) - 227, Hubert Nakielski (WOPR-OS Ostrołęka) - 223, Rafał Obłudka (Makowianka Maków Mazowiecki) - 171, Aleksandra Galarska (Jantar Ostrołęka) - 157, a dziesiątkę najpopularniejszych sportowców zamknął Sebastian Szczechowiak (OTS Korona Ostrołęka) - 146.