Sportowiec Roku 2013: Głosuj na Angelikę Wikieł

Angelika Wikieł w ubiegłym roku została wybrana przez Czytelników "Sportowcem Roku 2012". Archiwum zawodniczki
Na liście nominowanych do miana sportowca roku ponownie znalazła się Angelika Wikieł, dla której 2013 rok był bardzo udanym w jej karierze.

Wszystkie sukcesy podopiecznej trenera Włodzimierza Janczewskiego ciężko zliczyć, ale warto przyjrzeć się najważniejszym. Angelika Wikieł to złota medalistka Mistrzostw Polski Seniorów na 200 metrów stylem klasycznym. Podczas imprezy rozgrywanej w Ostrowcu Świętokrzyskim łupem naszej zawodniczki padł także rekord Polski. Ten sukces szczególnie warto podkreślić, bo ostrołęczanka okazała się najlepsza w kraju mając zaledwie piętnaście lat.

Podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego świetnie zaprezentowała się podczas Zimowych Mistrzostw Polski 15-latków w Dębicy. Zdobyła na nich trzy złote medale, nie dając szans rywalkom na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Ostrołęczanka dwa złote medale wywalczyła w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15- letnich w Oświęcimiu, gdzie okazała się najlepsza w wyścigach na 100 i 200 m stylem klasycznym.

Angelika Wikieł podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Olsztynie zajęła piąte miejsce na 200 metrów stylem klasycznym, a wynik ten dawał jej wyjazd na Mistrzostwa Europy Juniorów. Z nich ostrołęczanka medalu nie przywiozła, ale zajęła dobre jedenaste miejsce. Zawodniczka UŚKS Ostrołęka zdobyła również brązowy medal podczas wielomoczu międzynarodowego w Kijowie.

Podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego systematycznie plasuje się na czołowych lokatach podczas Grand Prix Polski Seniorów. W Kozienicach zajęła drugie miejsca w wyścigach na 100 i 200 metrów stylem klasycznym, była czwarta na 50 m. W Oświęcimiu zajmowała odpowiednio miejsce drugie i trzecie. Na podium stawała również w Olsztynie, gdzie była druga i trzecia, a także w Łodzi, gdzie znalazła się na drugim stopniu podium.

Aby zagłosować na Angelikę Wikieł wyślij SMS o treści tosport.24 na numer 72466. Koszt to 2,46 zł (z Vat). Do każdego wysłanego SMS-a dostaniecie Państwo e-wydanie Tygodnika. Głosuj już dziś!