MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sportowa kasa dzielona w tajemnicy

cb
Być może jeszcze w tym tygodniu kibice i działacze sportowi dowiedzą się, na jaką dotację z miejskiego budżetu mogą liczyć ich kluby.

W poniedziałek w ratuszu obradowała komisja powołana przez prezydenta Janusza Kotowskiego. Za zadanie dostała rozstrzygnięcie konkurs ofert na realizację zdań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2008 roku.

- Obradowaliśmy od godz. 8.30 do 13.00, ale w tym czasie dzielone też pieniądze na kulturę - mówi Marek Gogulski, przewodniczący miejskiej Komisji Sportu, jeden z członków prezydenckiej "speckomisji". - Nie mogę jednak nic powiedzieć na temat rozstrzygnięć, gdyż jest to objęte tajemnicą do czasu, gdy prezydent Kotowski zaakceptuje ten podział - zastrzegł.

Z wnioskami o dotację wystąpiło 26 klubów i stowarzyszeń sportowych. Wnioskowały w sumie o 1 274 660 zł na szkolenie dzieci i młodzieży (w puli jest 690 000 zł) oraz 106 400 zł na organizację imprez sportowych (30 000 zł).

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć na najwyższe dotacje mogą liczyć: MKS Narew, Korona HiD, Pekpol (po 100 000 zł) oraz Nike (80 000 zł) i Unia Basket (60 000 zł), a "speckomisja" pozostawiła kwotę 100 000 zł do rozdysponowania przez prezydenta Kotowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki