Społeczność Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie pomaga choremu na SMA Kubusiowi Suchodole

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
ZS CKR w Starym Lubiejewie
Udostępnij:
„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” – ta piękna sentencja przyświeca uczniom Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie, którzy zaangażowali się w działalność charytatywną.

- Działalność charytatywna w naszej szkole zawsze miała duże znaczenie. Teraz również pomagamy jak umiemy i jak możemy. W tych szczególnie trudnych czasach działania takie wymagają jednak niekiedy ogromnej kreatywności i na tym polu nasi uczniowie wypadają celująco – informuje Anna Parys z ZS CKR w Starym Lubiejewie. - Do działania zaktywizowała naszą młodzież nauczycielka matematyki Małgorzata Wójcicka, która zaangażowała się w pomoc choremu na SMA dwuletniemu Kubusiowi Suchodole z Hajnówki, pozostającego pod opieką fundacji Siepomaga. Gdy poprosiła o pomoc uczniów, efekty przerosły jej oczekiwania – mówi Anna Parys i podaje przykłady działań podjętych przez społeczność uczniów ZS CKR w Starym Lubiejewie.

  • Około 30 osób ze szkoły wzięło udział w charytatywnym Dyktandzie Niepodległościowym, dzięki czemu na konto dziecka wpłynęło 7000 zł.
  • Uczniowie z klas gastronomicznych na zajęciach praktycznych, pod opieką nauczycielek upiekli przed świętami pierniki, które zostały wystawione na licytację. Zostały wylicytowane na łączną kwotę 360 zł.
  • Z zorganizowanej na terenie szkoły akcji „Góra Grosza dla Kubusia” zebrano i przekazano, póki co, 178,56 zł. Akcja trwa.
  • Akcja zbierania plastikowych nakrętek zaowocowała przekazaniem 5 worków – jak dotąd, bo nakrętki wciąż są zbierane.
  • Na stronie fundacji siepomaga.pl chorego chłopca uczniowie zorganizowali 2 skarbonki. Obie zostały zapełnione w ponad stu procentach zasilając konto Kubusia o blisko 3000 zł.
  • Norbert Kępisty z kl. 2B4 zorganizował na facebookowej stronie chłopca dwa konkursy.
  • Opiekunka i dwie uczennice (Ania Pieczyńska i Paulina Kowalczyk) dołączyły do akcji pisania bajki dla Kubusia. Bajka została wydana w postaci ebook-a i już była licytowana. Zebrała ponad 1000 zł. Udało się też wydać bajkę w postaci książeczki.

- Oprócz tego cała pozytywnie zakręcona grupa pomaga dziecku wykorzystując zapotrzebowanie przedsiębiorców na „lajki” – klikają polubienia, a pieniądze trafiają dla Kubusia. Co ciekawe, cała ta działalność odbywa się niemal mimochodem, naturalnie stając się elementem codziennego życia wolontariuszy. Cała grupa wspiera się przy tym i motywuje, poszukując coraz to nowych możliwości pomocy. Ich przedsiębiorczość i kreatywność nie mają granic! Znamienna jest także ich niezwykła skromność. Pytana o całą sprawę pani Małgosia odpowiada: „Tak bardzo zaangażowałam się w pomóc temu dziecku, że poprosiłam o pomoc uczniów. I tak nam się to jakoś samo rozkręciło” – relacjonuje Anna Parys.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie