Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Śpiewem wielbią Pana

Anna Filochowska
Tradycją już jest, że w gminie Sypniewo na tydzień przed Niedzielą Palmową odbywa się Gminny Przegląd Piosenki Religijnej organizowany przez GOK i GBP w Sypniewie.

W tym roku przegląd odbył się 28 marca w Domu Ludowym w Gąsewie. Już po raz piąty uczniowie szkół z Gąsewa pod kierunkiem niżej podpisanej i szkół z Sypniewa pod kierunkiem Andrzeja Gamdzyka przy współpracy katechetów Teresy Krukowskiej i Barbary Augustyniak, zaprezentowali bogaty repertuar i wspaniały warsztat wokalny.
Bardzo licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała każdy występ. Wszyscy doskonale się bawili. Każda pieśń wykonana była z ogromnym uczuciem.
Gośćmi honorowymi przeglądu byli proboszczowie obu parafii oraz dyrektorzy szkół. Wspaniałą atrakcją jaką zapewnili organizatorzy, był gościnny występ seminarzysty Seminarium Duchownego w Łomży pochodzącego z Kamerunu, czarnoskórego kleryka Karola. Młodzi wykonawcy mieli okazję śpiewania pieśni w języku ojczystym gościa, jak również podjęli próbę nauczenia gościa polskiej piosenki. Kleryk Karol przybliżył wszystkim tradycje i kulturę swego kraju. Jako że spotkanie miało charakter przeglądu, wszyscy zasłużyli na pierwsze miejsce i w związku z tym otrzymali upominki. W przeglądzie wzięli udział następujący wykonawcy:
Szkoła Podstawowa w Gąsewie: Sylwia Matulewicz, Konrad Gamdzyk , Piotr Napiórkowski, Paulina Panuszewska, Iga Stepnowska, Katarzyna Sopuch, Joanna Wielechowska, Izabela Gutowska, Joanna Kosakowska, Aneta Podpora.
Publiczne Gimnazjum w Gąsewie: Dorota Grono, Monika Stepnowska, Agnieszka Wiśniewska, Monika Matulewicz, Katarzyna Grono, Beata Załęska, Małgorzata Krajewska.
Szkoła Podstawowa w Sypniewie: Marta Borucka, Katarzyna Budna, Sylwia Olkowska, Anna Beczak, Edyta Borkowska, Katarzyna Kukulska, Paulina Rekosz, Sylwia Piętka, Ewelina Nowak, Anna Ćwiacz
Publiczne Gimnazjum w Sypniewie: Paulina Żbikowska, Milena Łasiewicka, Małgorzata Częścik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki